موج
کدخبر : ۳۷۱۳۳۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371339

محمد نوذری تأکید کرد:

استاندار ایلام گفت: همه فرمانداران موظف به تشکیل همیاران سلامت در روستاها با مسئولت دهیار و نظارت بخشداران هستند.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، محمد نوذری در دومین جلسه ستاد استانی کرونا در سال ۱۴۰۰ افزود: همه فرمانداران موظفند هر چه سریعتر نسبت به تشکیل همیاران سلامت  متشکل از دهیار، مسئول پایگاه مقاومت و مسئول خانه بهداشت اقدام و کلیه مسائل روستا اعم از کنترل تجمعات، حضور مهمانان، برگزاری مراسمات شادی و عزا و اعمال محدودیتها را با مسئولیت دهیار مدیریت کنند.

استاندار ایلام با بیان اینکه دادستان های شهرستان ها از همیاران سلامت در روستاها حمایت می کنند، اظهار داشت:  فرمانداران درجلسه ای دستورالعمل ها و شیوه نامه های اجرایی و مسئولیت مدیریت کرونا در روستاها را با ابلاغ بخشدار برای دهیاران تبیین نمایند و در صورت هرگونه کم کاری، عادی انگاری  و به خطر افتادن جان و سلامت  مردم با مسببین برخورد خواهد شد.

وی تصریح کرد: شرایط استان بسیار خطرناک است و دهلران به شرایط قرمز، و آبدانان و چرداول هم به نارنجی تغییر وضعیت داده اند و ایلام و ایوان نیز سیر صعودی دارند.

استاندار ایلام با اشاره به اینکه عادی انگاری مردم ، غفلت از کرونا و عدم رعایت پروتکل ها شرایط استان را تغییر داده است، گفت: استان ایلام شرایط خاص  و در حال جهشی را طی می کند، که این مهم نیازمند انجام اقدامات اساسی و اصولی برای مدیریت و رهایی از این شرایط توسط دستگاههای متولی است.

 نوذری با تقدیر و تشکر از مردم، دستگاههای درگیر و رسانه ها، افزود: هر جا مردم کمک کردند و همه پای کار بودتد موفق تر عمل کردیم.

استاندار ایلام اظهار داشت: در مدیریت کرونا که سلامت مردم خط قرمز ماست در هر کارگروهی باید از مسائل حاشیه ای پرهیز کرد و به کلیت موضوع پرداخت خواستار همکاری  رسانه ها، صدا و سیما و فعالین فرهنگی و اجتماعی در بحث تولید محتوا و اقدامات پیشگیرانه شد.

نوذری با اشاره به اینکه  منطقه دشت عباس یکی از خطرناک ترین مناطق استان است که در تلاقی استان خوزستان و شهرستانهای دهلران و آبدانان قرار گرفته است، گفت: قرارگاه دشت عباس به طور ویژه و با نظارت فرماندار اقدامات لازم را در جهت اجرای دستورالعمل ها و کنترل ورودی و خروجی ها انجام دهد.

وی با بیان اینکه تردد خودروهای غیر بومی در شهرستان های قرمز و نارنجی ممنوع است، ادامه داد: پایش تصویری سه راهی سپتون هرچه سریع تر باید برقرار شود.

نوذری با اشاره به اینکه میزان مبتلایان نسبت به هفته آخر اسفند دو برابر شده است، خاطرنشان کرد: اعمال محدودیتها و فعالیت مشاغل بر اساس رنگ بندی جدید تعریف می شوند و ادارات نیز با ۵۰ درصد نیرو فعالیت می نمایند.

استاندار ایلام با تاکید بر  ممانعت از تجمعات، چادرزنی ها، برگزاری مراسمات و حضور در آرامستانها در کل استان، تصریح کرد: چادرزدن در طبیعت ممنوع، همه فرمانداران با همراهی نیروی انتظامی نسبت به جمع آوری چادرها اقدام نمایند.

وی در پایان گفت: ورود به آرامستانها، تجمعات و برگزاری هر گونه مراسم  در نقاط قرمز و نارنجی ممنوع و در سایر نقاط باید مدیریت و با رعایت پروتکل ها انجام گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها