موج
کدخبر : ۳۷۱۱۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371107

سردار شاکرمی خبر داد:

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام گفت:متاسفانه اهتمام جدی برای اعمال محدودیت ها در راستای مقابله با کرونا در استان ایلام وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، سردار جمال شاکرمی در جلسه فوق العاده طرح شهیدقاسم سلیمانی و ستاد کرونا شهرستان دهلران و در جریان بازدید میدانی از ایست و بازرسی سپتون در شهرستان دهلران افزود: کم کاری هایی از طرف برخی مسئولان صورت می گیرد که اگر به طور جدی وارد عمل نشوند ، شاهد قرمز شدن شهرهای مرزی خواهیم بود.

وی با بیان اینکه ضرورت دارد تا مردم استان از سفر به مناطق آلوده خودداری کنند،اظهار داشت:بسیج، تمام ظرفیت های خود را برای کمک به ناجا در کنترل مبادی ورودی و خروجی به کار می گیرد.

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام  با اشاره به اینکه رسانه ها اطلاع رسانی و توصیه های لازم را در ایام تعطیلات نوروز همچون اوایل کرونا که تمام قد به صحنه آمدند، داشته باشند،خاطرنشان کرد: دولت در پایان سال فعالیت خود باید تمام تلاش خود را برای مقابله باویروس کرونا در ایام نوروز بکار گیرد و محکم پای کار باشد.

آژیر خطر کرونا در دهلران به صدا درآمده است

همچنین فرماندار شهرستان دهلران با اشاره به اینکه آژیر خطر کرونا در این شهرستان به صدا در آمد و مسافران نوروزی دهلران را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب نکنند،گفت:آمار کرونا همچنان در شهرستان رو به افزایش است و در این راستا ستاد شهرستانی در ایام تعطیلات پای کار بوده و مبادی ورودی و خروجی شهرستان را کنترل و رصد می کند.

مجید عسگری از فعالیت مضاعف این ستاد، نیروی انتظامی، پلیس راه، شبکه بهداشت و درمان، سپاه و بسیج و هلال احمر در شهرستان خبر داد و افزود: همه ظرفیت ها برای جلوگیری از افزایش آمارها بکار گرفته می شود تا وضعیت موجود حفظ و تعداد مبتلایان کاهشی شود ، در ایست و بازرسی سپتون باید عرضه ماسک به مردم و رپید تست انجام و هلال احمر اقدام به برپایی چادر برای اعضای ستاد در سپتون کند.

وی به افزایش تعداد کرونایی ها در دشت عباس و برگزاری نشست ستاد کرونا در این بخش اشاره کرد و اظهار داشت: مردم این بخش باید در خصوص رعایت پروتکل ها و فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از تجمعات و استفاده از ماسک نهایت همکاری داشته باشند و این کار صرفا بخاطر حفظ سلامت آنهاست.

فرماندار دهلران از تشدید کنترل ورود خودروهای غیربومی به شهرستان و برگشت بیش از ۱۰۰ دستگاه خودرو غیربومی در ایست و بازرسی سپتون خبر داد و تصریح کرد: اعضای ستاد کرونا با تلاش مضاعف رعایت پروتکل ها و اجرای مصوبات را عملیاتی و در خصوص سلامت مردم با کسی تعارف نمی کنند.

عسگری از مسافران نوروزی خواست مقصد خود را این شهرستان با توجه به وضعیت نارنجی و محدودیت ها و ممنوعیت ها انتخاب نکنند، چراکه همه مسیرها به بقاع متبرکه و امامزاده ها در این ایام مسدود است.

وی با بیان اینکه دغدغه مدیریت ارشد استان و همه اعضای ستاد کرونا حفظ سلامت مردم است و رسانه ها و خبرنگاران و فضای مجازی اطلاع رسانی لازم به مردم و فرهنگ سازی را بیش از پیش مد نظر داشته باشند،اظهار داشت: یک ستاد کرونا در هر روستا به ریاست دهیار و عضویت پایگاه مقاومت بسیج و خانه بهداشت و خانه هلال و شوراها تشکیل و زنگ خطر کرونا در روستاها بصدا در می آید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها