موج
کدخبر : ۳۶۹۰۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369064

جمیل صادقی فر خبر داد:

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: برای تسریع در شناسایی مبتلایان به کرونا و درمان آنان، روزانه بیش از ۴۰۰ نمونه گیری کرونا در این استان ثبت می شود.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، جمیل صادقی فر با اشاره به اینکه این استان 25 روز بدون فوت کرونا را با اقدامات و فعالیت مثبت قرارگاه عملیاتی، ستاد کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم پشت سر گذاشت، افزود: روز گذشته یک فوت ناشی از کرونا در این استان ثبت شد و مجموع مبتلایان استان با ۶۶۵ نفر افزایش یافت.

وی اظهار داشت: بیش از ۶۸ هزار نمونه کرونا تاکنون در این استان به ثبت رسیده است که از این میزان، اسفند سال گذشته با ۲۳۵ و بهمن ماه امسال با ۱۳ هزار و ۶۰۶ نمونه، کمترین و بیشترین را به خود اختصاص دادند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام تصریح کرد: استان ایلام با وجود اینکه در مجاورت استان خوزستان و کشور عراق که دارای وضعیت خوبی از نظر کرونا نیست قرار دارد، اما آمار کرونا در این استان نامطلوب نیست که نباید این مهم موجب سهل انگاری مردم در رعایت پروتکل ها بهداشتی شود.

صادقی فر با بیان اینکه دستگاه های اجرایی که بیشترین ارباع رجوع را دارند به همان اندازه باید پروتکل ها بهداشتی و شیوه نامه ها را در آن مکان ها رعایت کنند،خاطرنشان کرد: بیش از ۸۰ درصد تجمعات استان مربوط به ۲۰ درصد فروشگاه ها است که باید دستگاه های نظارتی این مکان ها را شناسایی و تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام با قدردانی ازاعضای قرارگاه عملیاتی ستاد کرونای استان، گفت: کلیه اقدامات و گزارشات مقابله ای هر کارگروه عملیاتی قرارگاه کرونا استان برای مطرح شدن در ستاد ملی کرونا بعنوان الگوی قرارگاهی به دانشگاه علوم پزشکی ارائه شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها