موج
کدخبر : ۳۶۸۹۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368933

غلامرضا ابدالی خبر داد:

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام با اشاره به اینکه 45 راس گوزن زرد ایرانی در سایت تکثیر و پرورش استان ایلام وجود دارد، گفت: ایلام،موفق ترین سایت تکثیر و پرورش گوزن زرد ایرانی در کشور است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام ،غلامرضا ابدالی با اشاره اینکه هم اکنون ۴۵ راس گوزن زرد ایرانی در سایت تکثیر و پرورش استان ایلام زیست می کنند، افزود: به دلیل شرایط آب و هوا و طبیعت استان ایلام این سایت هم اکنون موفق ترین سایت تکثیر و پرورش گوزن زرد ایرانی در کشور است.

وی با بیان اینکه سایت تکثیر و پرورش گوزن زرد ایرانی در ایلام سال ۸۶ با انتقال شش راس گوزن بالغ از جزیره اشک دریاچه ارومیه کار خود را شروع کرد، افزود: این سایت هم اکنون با ۳۰ هکتار مساحت در منطقه حفاظت شده قلارنگ و مانشت شهر ایلام واقع شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام تصریح کرد: گوزن های این سایت همه ساله در فصل شهریور اقدام به جفت گیری می کنند و در فصل بهار سال بعد نیز نوزادان این وحوش به دنیا می آیند و فرایند تولد گوساله ها تا اواخر خرداد یا اوایل تیرماه ادامه دارد.

ابدالی خاطرنشان کرد: آب و هوا و شرایط طبیعی استان ایلام و به خصوص مناطق حفاظت شده مانشت و قلارنگ در شهر ایلام شرایط مناسب‌تری را به نسبت دیگر مناطق کشور برای پرورش گوزن زرد ایرانی دارد.

وی اظهار داشت: استان ایلام از تنوع جانوری بسیاری خوبی برخوردار است به طوریکه تاکنون ۱۹۵ گونه پرنده، ۱۳۸ پستاندار و ۱۳۱ نوع ماهی در این استان شناسایی شده اند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها