موج
کدخبر : ۳۶۸۴۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368425

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کشور در سفر به ایلام:

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کشور با اشاره به اینکه سال 1400 باید یک انقلاب اقتصادی در کشور ایجاد شود،گفت:با همکاری کمیته امداد و بسیج سازندگی 400 فرصت شغلی برای نیازمندان ایلام ایجاد می شود.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام،حجت الله عبدالمالکی افزود: در سال آینده تعداد 300 هزار فرصت شغلی برای مددجویان و نیازمندان کشور توسط کمیته امداد ایجاد خواهد شد که از این تعداد 70 هزار شغل از طریق بنگاههای کارآفرینی ایجاد خواهد شد.

 وی با بیان اینکه ایران اسلامی این ظرفیت بزرگ را دارد که به یکی از اقتصادهای برتر و بزرگ جهان تبدیل شود،اظهار داشت: اقتصاد ایران برای آنکه بتواند به این جایگاه مهم و برتر دست پیدا کند  به تعداد بیش از 70 میلیون نیروی کار نیاز دارد در حالی که هم اکنون نیروی کار کشورمان 28 میلیون نفر است.

وی تصریح کرد: اقتصاد ایران خصوصا از سال 1332 تا زمان انقلاب اسلامی ضربه بسیار بزرگی خورده و بر اساس منافع امریکا و قدرتهای بزرگ بنای اقتصاد ما بر مبنای خام فروشی بوده  است و ایران به یک کشور مصرف کننده تبدیل شده بود.

عبدالملکی ادامه داد: سال 1400 باید یک انقلاب اقتصادی در کشورمان اتفاق بی افتد و هر دولتی که سرکار بیاید لازم است چنین رویکردی را عملیاتی کند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کشور در ادامه گفت: بر اساس تفاهم نامه همکاری بین کمیته امداد و بسیج سازندگی کشور در سال آینده تعداد ۴۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان ایلامی ایجاد خواهد شد و ۱۳۸۱ طرح در قالب ۱۰ سرفصل با اعتبار ۱۴۰ میلیارد ریال در قالب این تفاهم نامه پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه این تعداد شغل علاوه بر برنامه های معمول اشتغال زایی کمیته امداد است  ادامه داد: این طرح  علاوه بر استان ایلام به صورت همزمان در چند استان دیگر کشور هم اجرایی خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور نیز در این مراسم گفت: محرومان و مستضعفان ولی نعمت ما هستند و ایجاد رفاه برای این قشر از مهمترین اهداف بسیج سازندگی کشور است.

سردار زهرایی افزود: هم اکنون 42 هزار گروه جهادی در کشورمان در زمینه خدمت رسانی به محرومان و نیازمندان در حال فعالیت هستند و این ظرفیت بزرگی برای تحول در خدمت رسانی به مردم است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان ایلام نیز در این آیین گفت: امسال تاکنون ۱۵۰ میلیارد تومان صرف اشتغال زایی مددجویان و نیازمندان این استان شده است در حالیکه سال گذشته این میزان اعتبارات اشتغال زایی ۸۴ میلیارد تومان بوده است.

قنبر موسی نژاد افزود: میزان جذب اعتبارات اشتغال زایی امداد استان ایلام امسال تا کنون به ۱۰۹ درصد رسیده است که یک جهش کم سابقه در زمینه اشتغال مددجویان بوده است.

وی ادامه داد: در سال جهش تولید تلاش ما بر این بوده است که تحول بسیار خوبی در زمینه اشتغال مددجویان استان ایجاد شود.

موسی نژاد در ادامه با اشاره به امضای تفاهم نامه این نهاد با بسیج سازندگی گفت: بر اساس تفاهم نامه ای که امروز با حضور دکتر عبدالملکی بین کمیته امداد استان و بسیج سازندگی سپاه امضا می شود ۱۴ میلیارد تومان در قالب هزار و ۳۸۱ برنامه صرف اشتغال مددجویان استان می شود.

در آئینی که با حضور معاون اشتغال کمیته امداد کشور، رئیس بسیج سازندگی ،مدیرکل کمیته امداد استان ایلام ومسئولان سپاه امیرالمومنین (ع)ایلام برگزار شد تفاهم نامه همکاری بین کمیته امداد و بسیج سازندگی با محوریت ایجاد 1400 فرصت شغلی برای نیازمندان ایلامی به امضاء رسید. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها