موج
کدخبر : ۳۶۷۵۰۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367509

سرهنگ القاصی مهر خبر داد:

فرمانده انتظامی استان ایلام از ارجاع بیش از ۹ هزار پرونده به دوایر و مراکز مشاوره ای،کلانتری‌ها و پاسگاه‌های انتظامی استان با مصالحه 72 درصدی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، سرهنگ دلاور القاصی مهر فرمانده انتظامی استان ایلام در کارگاه آموزشی مشاوران و مددکاران افزود: مصالحه ۷۲ درصدی پرونده های ارجاعی به این مراکز قبل از ورود به چرخه قضائی، یک کار ارزشمند و قابل تقدیر است.

وی اظهار داشت: تنها سازمانی هستیم که با بیش از ۱۲۸ نوع مأموریت سر و کار داریم .

فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه سرمایه های اجتماعی، حامی و پشتیبان ماموریت های پلیس هستند، تصریح کرد: جلب مشارکت عمومی زمانی حاصل می شود که مردم پلیس را از جنس خود و همراه خود بدانند.

سرهنگ القاصی مهر به اهمیت امنیت و احساس آن در جامعه اشاره و خاطرنشان کرد: امروز هر نهاد و سازمانی که بخواهد در سطح جامعه کار و فعالیتی را انجام دهد نیازمند امنیت است که این امنیت توسط خود نهادها و سازمانها انجام می‌شود و وظیفه پلیس نگهداری و پاسداشت از امنیت به وجود آمده است.

فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: نهاد و سازمانی که آرامش روانی و امنیت نداشته باشد نمی‌تواند به خوبی با مردم رفتار و در راه اندازی امورات روزمره و  احتیاجات آنها مثمر ثمر باشد.

سرهنگ القاصی مهر خطاب به مشاوران و مددکاران انتظامی استان ایلام، افزود: آموزش همگانی را به عنوان یک اصل مفید و اثرگذار دنبال کنید چرا که یکی از راه‌های پیشگیری از جرم در سطح جامعه توسعه آموزش‌های همگانی است.

سرهنگ القاصی مهر به مقوله احساس امنیت در بین شهروندان اشاره کرد و یادآور شد :هر چه احساس امنیت را در جامعه ارتقا دهیم  به همان میزان امنیت در جامعه  افزایش پیدا می‌کند.

وی اظهار داشت: شما به عنوان مشاوران و مددکاران انتظامی استان ایلام که مورد وثوق و اعتماد مردم هستید می‌توانید نقش بسیار تاثیرگذاری در نهادینه کردن امنیت و احساس آن در جامعه داشته باشید.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: وقتی جرائم در جامعه کاهش پیدا کند موجب می‌شود مردم آرامش فکری داشته و این آرامش به نهادها و سازمان‌ها نیز برای ارائه خدمات بهتر تسری می یابد.

وی به تعامل و همکاری مددکاران اجتماعی اشاره کرد و گفت: مددکاران پلیس بایستی تعامل با مردم ،معتمدان، دانشگاهیان، ائمه جماعات، علما و غیره را به صورت ویژه  دنبال کنند تا بتوان با استفاده از این ظرفیت عظیم، قدم‌های بلندتری را در نهادینه کردن امنیت بردارند.

سرهنگ القاصی مهر تصریح‌کرد: یکی از کارهای مددکاران بایستی فرهنگ‌سازی باشد که این مهم بایستی به صورت زیربنایی و ریشه‌ای با حضور در مهدکودک‌ها، دبستان‌ها و مدارس انجام شود.

وی افزود: رویکرد پلیس، جامعه محوری است و این رویکرد با مشارکت پذیری مردم به سرانجام می رسد.

فرمانده انتظامی استان ایلام با بیان اینکه اسرار مراجعان  به مراکز مشاوره‌ای در کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها  بایستی حفظ شود، گفت: این اصل در مراکز ما بخوبی رعایت می‌شود و افزایش مراجعه کنندگان به مراکز مشاوره انتظامی استان ایلام نشان‌دهنده اعتماد مردم به این مراکز است.

فرمانده انتظامی استان ایلام با قدردانی از معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان ایلام و مددکاران و مشاوران کلانتری‌ها و پاسگاه‌های حوزه استحفاظی گفت: معاونت اجتماعی با  انجام مصاله ۷۲ درصدی پرونده‌های ارجاعی به مراکز مشاورهای قبل از ورود به چرخه قضائی، کارنامه موفقی داشته است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها