موج
کدخبر : ۳۶۷۳۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367301

مدیرکل کمیته امداد ایلام اعلام کرد:

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان ایلام با اشاره به اینکه مشارکت صدا و سیما در ترویج حس نوع دوستی و نیکوکاری در استان قابل تقدیر است،گفت: برای ترویج سنتهای حسنه نیازمند همکاری صدا و سیما، خبرگزاری ها، پایگاه های خبری ، رسانه های مکتوب و فضای مجازی هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، قنبر موسی نژاد در نشست مشترک با مدیران صدا و سیمای مرکز ایلام، افزود:مشارکت صدا و سیمای این استان در ترویج سنت های حسنه و فرهنگ انفاق و نیکوکاری بخصوص در مناسبت هایی همچون جشن نیکوکاری و عاطفه ها در جامعه قابل تقدیر است.

وی اظهار داشت: فراهم کردن بستر هم فکری و همدلی در جامعه در راستای کمک و توجه به محرومین از برنامه های اصلی کمیته امداد بوده که صدا و سیما می تواند بیشترین کمک را داشته باشد و در این زمینه چنانچه همکاری همه  رسانه ها  نبود در همه برنامه هایی که در این راستا داشته ایم، موفقیتی حاصل نمی شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان ایلام با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی باعث شده است که هم اکنون ۱۹ و نیم درصد خانواده ها و ۱۳ درصد جمعیت در این استان مورد حمایت کمیته امداد قرار گیرند، تصریح کرد: اگر همدلی و کمک دستگاههای دیگر نباشد امداد به تنهایی قادر به رفع مشکلات و نیازهای این قشر نخواهد بود.

 موسی نژاد به فعالیتهای خدمت رسانی این نهاد در سال جاری اشاره و خاطرنشان کرد: خوشبختانه در این مدت در بیشتر سرفصلهای کاری جلوتر از میزان برنامه های هدف گذاری شده حرکت کرده ایم و در بسیاری از برنامه ها در بین استانهای دیگر در رتبه های نخست و یا دوم قرار گرفته ایم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان ایلام به جایگاه خوب استان در زمینه اشتغال اشاره کرد و گفت: در این زمینه امسال توانسته ایم صد درصد اعتبارات تخصیص یافته را جذب کنیم و تاکنون بالغ بر۱۶۰ میلیارد  تومان تسهیلات اشتغال زایی پرداخت شده است.

موسی نژاد با بیان اینکه  در راستای توانمندسازی قشر مددجو در دورترین نقاط استان کارآفرینی صورت گرفته است،افزود: خوشبختانه صدا و سیمای مرکز ایلام در زمینه پوشش خبری و معرفی این موفقیت ها همکاری بسیار خوبی با کمیته امداد داشته است.

وی با اشاره به اینکه ۶ هزار یتیم و فرزندان نیازمند محسنین  در این استان نیازمند توجه و کمک هستند،تصریح کرد: در این راستا طرح ایران مهربان با هدف حمایت از این کودکان اجرایی شده و معاون اول رئیس جمهور شخصا اجرای این طرح را پیگیری کرده و  انتظار داریم صدا و سیمای استان در زمینه فرهنگ سازی و معرفی این طرح با کمیته امداد  مشارکت شایسته ای داشته باشد.

موسی نژاد در ادامه به فریضه زکات اشاره کرد و گفت:ترویج این فریضه یک  وظیفه همگانی بوده که مقام معظم رهبری ترویج و اجرای آن را به تعدادی از دستگاههای زیرمجموعه خود واگذار کرده است و در استان نیز علیرغم تلاش های صورت گرفته و موفقیت های به دست آمده همچنان با اهداف مطلوب و واقعی درای دارای فاصله هستیم و در این زمینه به منظور  فرهنگ سازی نیازمند همکاری صدا و سیما هستیم.

همچنین مدیرکل صدا و سیمای مرکز ایلام در این نشست با اشاره به اینکه  نهادینه کردن فرهنگ انفاق و نیکوکاری و ترویج حس نوعدوستی در اولویت برنامه های صدا و سیما قرار دارد و این رسانه در این زمینه با کمیته امداد اهداف مشترکی دارد،گفت: صدا و سیما این آمادگی را دارد در زمینه معرفی موفقیت های جامعه مددجویی و نخبگان مددجو و همچنین معرفی طرحهای اشتغال زایی موفق و برجسته و معرفی افراد توانمند شده با تولید برنامه و گزارش های خبری از طریق رسانه ملی اقدام نماید.

محمد بازوند افزود: معرفی اینگونه خدمات و موفقیت ها علاوه بر اینکه به نوعی معرفی و شناساندن افراد، نخبگان و پروژه های موفق است،ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری را نیز در جامعه به دنبال دارد.

مدیرکل صدا و سیما به برگزاری جشن های عاطفه ها و نیکوکاری، برنامه های رمضان و طرحهایی همچون کمک های مومنانه و ایران همدل  اشاره کرد و اظهار داشت: در این زمینه ها نیز همچنان آماده همکاری با کمیته امداد و معرفی بیشتر این برنامه ها هستیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها