موج
کدخبر : ۳۶۵۹۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365905

در تماس تلفنی فرماندار دهلران با وزیر صمت:

فرماندار شهرستان دهلران به بحث تامین مایحتاج عمومی و کالاهای اساسی در شهرستان اشاره کرد و گفت: تامین روغن خوراکی از مشکلاتی است که علیرغم کنترل وضعیت بصورت نسبی اما نیازمند کمک ویژه در تامین این کالا هستیم و شرکت های تامین کننده بر خرید اجباری کالای اضافی تاکید دارند ولی ما در شهرستان چنین اجازه ای را نداده ایم.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام،مجید عسگری در تماس تلفنی با وزیر صنعت، معدن و تجارت مسایل و مشکلات حوزه صنعت و معدن شهرستان را با رزمی حسینی در میان گذاشت و افزود: دهلران دارای ۲۲۰ کیلومتر مرز مشترک با کشورعراق است و این منطقه  دارای پنج بخش و حدود ۷۰ هزار نفر جمعیت است.

فرماندار دهلران تامین کالاهای شب عید از جمله میوه ، خشکبار ، کیف و کفش را از دیگر موضوعات برشمرد و تاکید کرد: امیدواریم با توجه به مرزی بودن شهرستان و حضور پنج هزار عشایر سایر استان ها در این خصوص توجه ویژه به دهلران شود.

عسگری با اشاره به وجود شهرک صنعتی دهلران و ۵۳ واحد صنعتی این شهرک یادآور شد: از این تعداد تنها ۱۹ واحد غیرفعال و مابقی فعال هستند که برای واحدهای غیرفعال باید چاره اندیشی و رفع مشکل شود تا به چرخه کار و تولید برگردند.

وی به تولید ۹۰ درصد نفت و گاز غرب کشور در دهلران پرداخت و اضافه کرد: ۳۰۰ هزار بشکه در روز تولید ظرفیت اسمی داریم که با توجه به شرایط کنونی این ظرفیت کمتر شده و هم اکنون در صنایع پائین دست نفت و گاز ان جی ال و پتروشمی دهلران در حال اجرا هستند.

فرماندار دهلران گفت: ان جی ال دهلران با ۵۸ درصد پیشرفت در حال اجراست و تامین اعتبار ال سی و ارز برای این پروژه در جهت تسریع عملیات آنها ضروری است.

عسگری یکی از پروژه های شهرستان با ظرفیت اسمی سه هزار و ۳۰۰ تن در روز را کارخانه سیمان عنوان کرد و افزود: برای این پروژه با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی ۳۳ میلیون یورو و ۲ هزار میلیارد ریال هزینه شده که همه تجهیزات برای ادامه تکمیل آن پای کار است.

وی اظهار داشت: با وجود تلاش برای رفع مشکلات این کارخانه در کارگروه رفع موانع تولید استان اما سرمایه گذار پای کار نیست و نیاز است سرمایه گذاران دولتی ایدرو و ایمیدرو در بحث تملک ورود کنند.

فرماندار دهلران به تصویب بازارچه و گذر مرزی چیلات هم اشاره کرد و گفت: زیرساخت های مورد نیاز برای رونق این مرز فراهم بوده و نیاز است رایزنی ها با طرف عراقی برای پای کار آمدن انها بیشتر شود.

عسگری به مشوق های شورای توسعه امینت پایدار در شرق و غرب و بویژه در خصوص سرمایه گذاری اشاره و تاکید کرد: نیاز است این مشوق ها عملیاتی شوند.

وی با اشاره یه تصویب ۲ ناحیه صنعتی و صنایع پائین دست پتروشیمی در شهرستان یادآور شد: این نواحی صنعتی نیز در آینده نزدیک راه اندازی خواهند شد.

وزیر صمت نیز در این تماس تلفنی قول پیگیری برای رفع این مشکلات را داد و گفت: مشکلات کارخانه سیمان به جد پیگیری می شود و مرز چیلات نیز در حوزه کاری این وزارت خانه حتما موضوع آن پیگیری خواهد شد.

علیرضا  رزم حسینی افزود: برای گشایش اعتباری ان جی ال و پتروشیمی دهلران نیز موضوع را با مقامات مسئول منعکس خواهم کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها