موج
کدخبر : ۳۶۵۷۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365780

جمیل صادقی فر خبر داد:

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام از افزایش تعداد بستری ها خبر داد و گفت: افزایش نگران‌کننده مبتلایان به کرونا در استان زنگ خطر را به صد درآورده است.

 

به گزارش خبرگزاری موج ایلام ،جمیل صادقی فر شامگاه جمعه شب در کارگروه رسانه ای کرونا افزود: متاسفانه وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی در بین مردم و اصناف به حدی پایین آمده که بعد از روزهای آرام اواخر آذرماه و دی ماه، مجدد در شروع بهمن با یک شیب ملایم هم تعداد مبتلایان و هم تعداد بستری ها رو به افزایش بود و هنوز هم ادامه دارد.

وی اظهار داشت: بدلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و ساده انگاری کرونا متاسفانه 4 شهر ایلام شامل ایلام،آبدانان،دهلران و دره شهر از وضعیت آبی خارج و به زرد تبدیل شدند که این موضوع باعث افزایش تعداد مبتلایان و بستری در بیمارستانهای سطح استان شده است .

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام تصریح کرد: از فردا 25 بهمن ماه فعالیت ادارات در 4 شهرستان وضعیت زرد، شامل ادارات غیر حیاتی به صورت حضور دو سوم و در دستگاه های خدمت رسان و ضروری نیز به صورت کامل خواهد بود.

صادقی فر با بیان اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی در ادارات در همه شهرستانها بیش از پیش مورد تاکید است،خاطرنشان کرد:همچنین فعالیت گروه شغلی 4 در این شهرستانها به حالت تعطیلی درآمده است و ممنوعیت فعالیت دارند.

جمیل صادقی‌فر معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام نادیده‌انگاری شهروندان در رعایت شیوه نامه های بهداشتی را عامل افزایش ابتلا به کرونا دانست و اظهار داشت:تصور مردم بر آن است که آبی شدن وضعیت در استان به معنای تمام شدن کرونا است، اما واقعیت آین است این تصور اشتباه و تبعات آن خطر‌ناک است.

وی با بیان اینکه تصور ایجاد شده شهروندان را در رعایت شیوه نامه های بهداشتی مردد کرده است و رعایت شیوه نامه های بهداشتی به کمتر از ۵۰ درصد در سطح استان رسیده است،تصریح کرد: نادیده انگاری و بی توجهی به شیوه نامه های بهداشتی موجب افزایش آمار ابتلا و بستری در بیمارستان معین استان شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها