موج
کدخبر : ۳۶۴۲۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364256

استاندار ایلام:

استاندار ایلام با اشاره به اینکه از سرمایه گذاری در صنایع تبدیلی استقبال می‌کنیم، گفت: راهبرد اصلی ما در ایجاد توسعه و اشتغال زایی تاکید بر سرمایه‌گذاری در استان است.

به گزارش خبرگراری موج ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی در دیدار با سرمایه گذاران «هلدینگ کبیر فعال» در عرصه پایانه های صادراتی و صنایع تبدیلی کشاورزی با بیان اینکه  از سرمایه گذاری در صنایع تبدیلی استقبال می‌کنیم،افزود: با وجود دستاوردهای بسیار خوبی که در حوزه‌ی کشاورزی و تولید محصولات کشاورزی در سالهای اخیر داشته ایم، ایجاد صنایع تبدیلی جهت ایجاد ارزش افزوده یک ضرورت مهم در استان بشمار می رود.

وی با اشاره به اینکه امروز تعداد زمین های آبی استان بیش از دو برابر افزایش یافته و تولید محصولات کشاورزی نیر به همین نسبت رشد داشته است، اظهار داشت:استان ایلام در حوزه های دیگر همچون تولید انواع گوشت پیشرفت های خوبی داشته بطوریکه تولیدات در این حوزه مازاد بر نیاز استان است.

استاندار ایلام با اشاره به سرمایه گذاری قابل توجه در استان گفت: امروز در استان در بخش های مختلف از جمله در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی، آب و خاک و کشاورزی، بازارچه های مرزی و غیره، سرمایه‌گذاری های قابل توجه ای انجام شده که منجر به تحرک در بخش تولید استان گردیده است.

سلیمانی دشتکی تصریح کرد:همچنین استان دارای ذخایر بسیار خوبی چون دارا بودن ۴ درصد نفت کشور، ۱۱ درصد گاز کشور، ۴ و نیم درصد صادرات کشور است و در اربعین نیز بیش از ۶۵ درصد تردد از مرز بین‌المللی مهران انجام می شود.

 وی به ظرفیت های مهم مرزی استان اشاره و خاطرنشان کرد اخیراً مرز شهابی در کشور عراق که همجوار با بازارچه چنگوله در ایلام است مصوب گردید که این مهم می تواند باعث تحریک بخشی بیشتر به افزایش سطح تعاملات تجاری بین ایران و عراق شود.

وی اظهار داشت: پایانه صادراتی در مرز مهران قابلیت های بسیار خوبی برای سرمایه گذاری داشته و منطقه ویژه ی اقتصادی در ایلام یکی دیگراز مزیت های استان برای سرمایه گذاری است که انشاالله به زودی شاهد تصویب آن خواهیم شد.

نماینده عالی دولت در استان از اجرای راه آهن در استان ایلام بعنوان یک مزیت دیگر برای سرمایه‌گذاری یاد کرد و گفت: همچنین استان دارای مزیت فرودگاه و پروازهای پرشمار به تهران و مشهد است که این مهم می تواند در ایجاد سرمایه گذاری باعث تسهیل بیشتر شود.

وی در ادامه بر تداوم سرمایه‌گذاری در استان تاکید کرد و گفت: راهبرد اصلی استان در ایجاد توسعه و اشتغال زایی بر سرمایه گذاری متمرکز شده و خوشبختانه در این حوزه از موفق ترین استان های کشور به شمار می رویم.

 استاندار ایلام ابراز داشت: در این راستا با توجه به افزایش تولیدات در حوزه های مختلف ایجاد صنایع تبدیلی، بسته بندی و فرآوری محصولات در حوزه کشاورزی یک ضرورت است و ما از این مهم استقبال خواهیم کرد.

 گفتنی است که هلدینگ کبیر فعال در نظر دارد با ایجاد یک پایانه صادراتی بین المللی در ایلام محصولات کشاورزی را پس از گردآوری، فرآوری نموده و به کشورهای دیگر صادر نماید که این مهم علاوه بر ایجاد صنایع تبدیلی و ارزش افزوده برای استان باعث اشتغالزایی بالایی در استان خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها