موج
کدخبر : ۳۶۴۰۸۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364087

در پی رایزنی‌های استاندار ایلام :

استاندار واسط عراق از تصویب مرز شهابی بعنوان مرز رسمی تجاری کشورعراق در همجواری بازارچه چنگوله ایران در استان ایلام خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، جمیل المیاحی استاندار واسط عراق گفت: در پی مذاکراتی که با همتای ایرانی خود استاندار ایلام و مجموعه مسئولان کشور در راستای گسترش تعاملات و مراودات مرزی و تجاری و اقتصادی بین دو استان واسط و ایلام برگزار شد خوشبختانه امروز دولت مرکزی عراق با تصویب مرز شهابی گام بلندی در راستای افزایش مراودات اقتصادی بین دو کشور ایران و عراق برداشته شد.

استاندار واسط عراق با اشاره به این مطلب که به زودی از این مرز بازدید به عمل خواهند آورد، افزود: دراین هفته عملیات اجرایی آماده کردن زیرساختهای مرز شهابی آغاز خواهد شد و با توجه به اینکه در آنطرف مرز زیرساخت های بازارچه چنگوله ایران آماده شده است به زودی شاهد افزایش سطح همکاری‌های تجاری بین دو استان ایلام و واسط عراق خواهیم بود.

استاندار واسط عراق ضمن تشکر از همکاری خوب و تعامل سازنده استاندار ایلام و دیگر مسئولان کشور ایران در ارتباط با تعاملات مرزی اظهار داشت: قبل از این دیدارها و مذاکرات گسترده‌ای بین دو استان واسط و ایلام درارتباط با موضوعات مرزی برگزار شده بود وامروز خوشحالیم که به این موفقیت بزرگ نائل شده ایم.

گفتنی است که با تلاش ها و رایزنی های قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام در امور مرزی، و کمک و مساعدت دولت تدبیر و امید امروز استان ایلام با تصویب گذر مرزی چیلات و دو بازارچه چیلات و چنگوله در هیئت دولت و همچنین تصویب بازارچه هلاله شمالی در شورای مبادلات مرزی کشوراز استان های موفق در این حوزه به شمار می رود.

 امروز با رایزنی های گسترده استاندار ایلام، وزارت امور خارجه، وزارت کشور، سفیر ایران در عراق با استاندار واسط و وزیر کشور عراق سرانجام با تصویب بازارچه شهابی در استان واسط عراق عملاً مجموعه تلاش ها و رایزنی ها مسئولان نظام در دولت تدبیر و امید و استان در حوزه دیپلماسی به بار نشسته تا انشاالله به زودی خروجی آن را در افزایش سطح تعاملات بین دو کشور ایران و عراق در مبادلات تجاری و اقتصادی ببینیم.

بر اساس این گزارش همزمان تلاش ها و رایزنی های استاندار ایلام با همتایان خود در کشور عراق و از طریق وزارت امور خارجه، وزارت کشور و سفیر ایران در عراق برای بازگشایی گذر مرزی و بازارچه‌ها چیلات از طرف کشور عراق در حال انجام است که انشاءالله به زودی در این ارتباط نیز خبرهای خوبی اعلام خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها