موج
کدخبر : ۳۶۳۷۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363750

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه ایلام:

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه هلال احمر دارای وِیژگی خاص و منحصر به فردی است، گفت:افرادی که به جمعیت هلال احمر می آیند، از روحیه ی امداد رسانی و حس نوعدوستی ، خودگذشتگی برخوردارند و اعتماد به خود و دستیابی به استقلال، از درسهای انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، حجت الاسلام الله نور کریمی تبار در دیدار رئیس جمعیت هلال‌احمر، رئیس سازمان داوطلبان وجمعی از مسئولان افزود: مشارکت و روحیه مسئولیت پذیری در بسیاری از کارها حائز اهمیت است لذا افرادی که به جمعیت هلال احمر می آیند، از روحیه ی امداد رسانی و شجاعت،حس نوعدوستی  برخوردارند.

وی با تبریک ایام الله دهه مبارکه فجردر بیان ارزشهای والای جمعیت هلال احمر اظهار داشت: هلال احمر دارای ویژگی های خاص و منحصر به فردی است، افرادی که وارد این حرفه می شوند از روحیه امدادرسانی بالایی برخوردار بوده و به نوعی انسانهای شجاعی می باشند.

امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه  افرادی که در شرایط بحرانی به کمک دیگران شتافته وارد میدان می شوند، شجاع و دارای انگیزه بالای خدمات رسانی به همنوعان خود هستند،تصریح کرد: اعتماد به خود و دستیابی به استقلال از درسهای ارزشمند انقلاب شکوهمند اسلامی است

حجت الاسلام کریمی تبار افزود: تاکنون شرایط کشور به گونه ای پیش رفته که در معرض بحرانهای طبیعی فراوان و تحمیل مشکلات و تحریمهای بیشمار دشمن قرار گرفته ایم، اما خدا را شاکریم که در حال حاضر کشور در حال طی کردن سیر صعودی و افزایش چشمگیر توانمندیهای داخلی است

امام جمعه ایلام به بی اثر بودن موج تحریم های غیر قانونی دشمن اشاره و تصریح کرد:جایگاه کنونی کشور به گونه ای است که دیگر تحریم ها همچون گذشته تاثیرگذار و شکننده نخواهد بود و دشمن جرات درگیری با کشورمان را نداشته که این به نوبه خود نعمت و پیروزی بزرگی است

حجت الاسلام کریمی تبار در ادامه به  خدمات ارزنده سازمان هلال احمر در شرایط بحرانی در استان اشاره و خاطرنشان کرد: کمکهای صورت گرفته در بحران سیل در استان و ایام اربعین حسینی ارزشمند و قابل تقدیر است.

وی با اشاره به خدمات اخیر هلال احمر در استان گفت: راه اندازی خیریه دندان پزشکی برای افراد نیازمندی که با وجود برخورداری از برخی دفترچه های درمان، از عهده تامین هزینه های سنگین ترمیم دندان برنمی آیند ارزشمند است.

امام جمعه ایلام در ادامه با بیان محرومیتهای گسترده استان که از زمان جنگ تحمیلی تاکنون ادامه دار بوده است اظهار داشت: استان ایلام از بعد سازندگی و توسعه دارای یک فاصله ماندگار هشت ساله با سایر استانهای کشور است، همین عامل اصلی منجر به حادث شدن حجم وسیعی از محرومیتها در استان گشته است.

امام جمعه ایلام در ادامه از تامین و توزیع ۱۱ هزار سبد غذایی حمایتی هرکدام به ارزش ۴۰۰ هزار تومان برای نیازمندان استان خبر داد و افزود: این کمکها در راستای تامین بخشی از مایحتاج ماهیانه خانواده هایی که بعضا با یارانه امرار معاش میکنند صورت گرفته که با توجه به حجم گسترده محرومیتها در استان ایلام نیازمند حمایت بیشتر خیرین و افراد برخوردار اجتماع هستیم.

حجت الاسلام کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به کاستی های بخش درمان استان در دوران شیوع کرونا ابراز داشت: بر اثر کمبود اکسیژن و تاخیر در تامین دستگاه اکسیژن ساز آمار تلفات فوتی های ناشی از این بیماری افزایش پیدا کرد.

وی خاطرنشان کرد: باید سازوکاری اتخاذ شود که انبارهای استان مملو از کالاهای مورد نیاز شرایط بحرانی شود.

امام جمعه ایلام در پایان با اشاره به سختی تامین هزینه های درمان بسیاری از بیماران بی بضاعت و نیز نبود امکانات مالی در فراهم ساختن تبلت و گوشی برای آموزش و تحصیل دانش آموزان مناطق محروم استان خواستار همراهی سازمان هلال احمر کشور شد.

همچنین رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور در این دیداربا اشاره به اینکه ۴۰۰ هزار سبد غذایی معیشتی از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون بین مردم نیازمند و آسیب دیده از کرونا توزیع شده است،گفت: از این تعداد ۱۱ هزار سبد معیشتی در استان ایلام توزیع شده است.

محمد نصیری ضمن قدردانی از مشارکت مردم در تهیه این سبدهای غذایی افزود: ۱۰۰ درصد اعتبار تامین این اقلام از محل مشارکت های مردمی بوده است و در این مدت یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال از سوی مردم برای تهیه ماسک، وسایل بهداشتی، کپسول اکسیژن و غیره اهدا شده است.

نصیری از برنامه ریزی برای توزیع سبدهای معیشت بین مردم در شب عید با توجه به تاکید مقام معظم رهبری خبر داد و تصریح کرد: در صورت برگزاری اربعین در سال آینده برنامه ریزی برای خدمات رسانی ویژه و مضاعف به زائران اباعبدالله(ع) انجام خواهد شد.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر همچنین از تجهیز ۲ پایگاه امدادی این جمعیت در شهرستان های بدره و هلیلان خبر داد و گفت: پوشش سراسری این پایگاه ها در سراسر استان در دستور کار این جمعیت قرار دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها