موج
کدخبر : ۳۶۱۳۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361322

نورخدا شیرمحمدی خبر داد:

رئیس کمیته امداد شهرستان سیروان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون برای 250 نیازمند در شهرستان سیروان از توابع استان ایلام، شغل ایجاد شده است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، نورخدا شیرمحمدی افزود: کمیته امداد این منطقه برای مددجویان جویای شغل از طرح های راهبری و هدایت شغلی تا تعامل با کارفرمایان اقدامات قابل توجهی انجام داده است.

وی با اشاره به اینکه  ایجاد اشتغال از طریق طرح هدایت شغلی و پرداخت تسهیلات به نیازمندان، یکی از زمینه های اشتغال مددجویان بوده است، اظهارداشت: از محل صندوق اشتغال نیازمندان، تسهیلات بانکی تبصره 16 و اشتغال پایدار روستایی برای تعداد بیش از 140 نیازمند شهرستان،شغل ایجاد شده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان سیروان با بیان اینکه بیش از 55 میلیارد ریال تسهیلات به مددجویان جویای شغل پرداخت شده است، تصریح کرد: این شغل ها عمدتاً در زمینه های صنعت ، کشاورزی ، صنایع دستی، مشاغل کوچک خانگی و خدمات بوده است.

شیر محمدی، ایجاد اشتغال از طریق راهبری شغلی را نیز از دیگر برنامه های اشتغال برشمرد و خاطرنشان کرد: از این طریق برای 110 نفر از مددجویان جویای کار بدون پرداخت تسهیلات در زمینه بافت گلیم نقش برجسته و خدمات دامپزشکی، شغل ایجاد شده است.

وی تعامل با کارفرمایان از طریق پرداخت حق بیمه سهم کارفرما و نیز پرداخت تسهیلات کارفرمایی برای بکارگیری مددجویان جویای کار و مستعد اشتغال را یکی دیگر از برنامه های حوزه اشتغال کمیته امداد عنوان کرد و گفت: امسال تاکنون 15 نفر از مددجویان جویای شغل از این طریق، بکارگیری شده اند.

رئیس کمیته امداد شهرستان سیروان به برنامه های آتی برای کارآفرینی و ایجاد اشتغال بیشتر در این شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: شناسایی خیرین کارآفرین به منظور استفاده از ظرفیت این قشر در راستای ارائه خدمات بهتر به مددجویان، شناسایی کارفرمایان و راهبران شغلی جدید برای کمک به ایجاد اشتغال پایدار از برنامه های آینده این نهاد حمایتی برای نیازمندان و مددجویان تحت حمایت است.

وی تصریح کرد:همچنین شناسایی مشاغل جدید و پربازده در شهرستان برای ورود مددجویان به این عرصه، شناسایی مددجویان مستعد اشتغال برای شرکت در برنامه های اشتغال از دیگر برنامه های این نهاد حمایتی برای ایجاد اشتغال نیازمندان خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها