موج
کدخبر : ۳۶۰۸۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-360831

سردار محسن رضایی در ایلام عنوان کرد:

دبیر تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه رشادت های مردم ایلام در زمان دفاع مقدس هیچ گاه از یاد نمی رود، گفت: تصویب منطقه آزاد مهران بطور جدی در مرکز پیگیری می‌شود و امیدواریم پس از مطرح شدن در صحن مجمع، اقدامات لازم در خصوص تصویب آن انجام شود.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، سردار محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام  در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام افزود: مردم ایلام با وجود برخورداری از کمترین جمعیت و وسعت کشور، بیشترین سهم را در پیروزی دفاع مقدس داشته است.

وی اظهار داشت : مردم این استان همواره در جنگ هشت ساله تمام تلاش خود را بکار گرفتند و شهدای بسیاری را به انقلاب تقدیم کردند.

رضایی خاطرنشان کرد: ایلام طی هشت سال جنگ تحمیلی، خط مقدم جبهه های جنگ بوده است و همین باعث شده تا به نمادی از شهیدپروری و شهید دوستی تبدیل شود‌.

وی تصریح کرد: رشادت ها و مجاهدت های مردان و زنان قهرمان این دیار، همیشه در تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی از یادها نخواهد رفت.

تصویب منطقه آزاد تجاری مهران باعث رونق کسب و کار می شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام نیز در این دیدار گفت: چنانچه منطقه آزاد تجاری مهران به تصویب برسد موجب رونق تجارت، سرمایه‌گذاری و اشتغال در  استان خواهد شد.

حجت الاسلام الله‌نور کریمی‌تبار در خصوص سامانه گرمسیری استان نیز از دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خواست: با پیگیری مکرر اعتبار لازم را تخصیص دهند.

وی ابراز امیداواری کرد: با پیگیری مسوولان استانی و کشوری، پروژه سامانه گرمسیری در آینده نزدیک با تخصیص اعتبار کافی به بهره‌برداری برسد.

امام جمعه ایلام گفت: مردم و عشایر ایلام با کمترین امکانات و تجهیزات برای دفاع از آرمان‌های انقلاب از جان و مال خود گذشتند و در برابر رژیم مهاجم عراق جنگیدند.

حجت‌الاسلام کریمی‌تبار تصریح کرد: همدلی بسیار خوبی بین مسوولان و مردم وجود دارد و شرایط استان از نظر بحث امنیت بسیار خوب است

وی تاکید کرد: ایلام با توجه به مرز طولانی در کشور از نظر قاچاق دام و مواد مخدر کمترین میزان را به خود اختصاص داده است.

تصویب منطقه آزاد تجاری مهران در اولویت قرار گیرد

معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام گفت: 8 منطقه آزاد تجاری، صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی در مجمع تشخیص مصلحت در دست بررسی و اقدام است که انتظار میرود با توجه شرایط مرزی استان ایلام، تصویب منطقه آزاد تجاری مهران در اولویت قرار گیرد.

محمد نوذری  در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی با حضور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: استان ایلام دروازه عتبات عالیات است و سالانه بیش از چهار میلیون زائر در ایام اربعین و چهار میلیون نیز در طول سال از این مرز تردد می کنند.

 وی ادامه داد: این شرایط و نیاز بازار عراق به کالاهای تجاری ضرورت ایجاد منطقه آزاد تجاری و صنعتی مهران را دوچندان می کند.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار تصریح کرد: تصویب منطقه آزاد تجاری مهران گشایش و رونق اقتصادی، تامین امنیت مرزنشینان و همچنین توسعه پایدار استان را به دنبال دارد.

 نوذری خاطرنشان کرد: تصویب منطقه آزاد تجاری مهران در واقع مطالعه عمومی مردم، فعالان اقتصادی و اجتماعی است که امیدواریم در آینده نزدیک این مهم محقق و به تصویب برسد.

وی با اشاره به اینکه اولویت اصلی نظام در حوزه اجتماعی سیاسی و امنیتی، پایدار کردن مرزهای کشور است، اظهار داشت: توسعه سیستم آبیاری در مناطق مرزی شهرستان های ایلام، مهران و دهلران بعنوان نقاط مرزی استان با وسعت ۱۷ هزار و ۵۵۹ هکتار نیز در دستور کار قرار گرفت‌ه است.

معاون استاندار ایلام تصریح کرد: پیشرفت فیزیکی پروژه سامانه گرمسیری محدوده استان ایلام در حوزه وزارت نیرو ۸۴ درصد و حوزه وزارت جهاد کشاورزی ۹۴ درصد است.

نوذری ادامه داد: سامانه گرمسیری مهم ترین اثر ماندگار حوزه آب و خاک استان است که قطعه های سه و چهار این طرح در محدوده جغرافیایی استان ایلام قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: چنانچه پروژه سامانه گرمسیری ایلام با تخصیص اعتبار ۳۰ هزار میلیارد ریال در آینده نزدیک به بهره برداری برسد، ۹۰ هزار تن به محصولات زراعی استان افزوده می شود

معاون استاندار ایلام در خصوص تاثیر سامانه گرمسیری بر میزان اشتغال استان نیز گفت: این طرح موجب اشتغال برای بیش از ۴ هزار نفر از افراد جویای کار در استان می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها