موج
کدخبر : ۳۵۹۷۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359755

معروف بسطامی عنوان کرد:

رئیس قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونا استان ایلام با اشاره به اینکه تمامی ادارات استان می بایست ظرف یک هفته نسبت به نصب و راه اندازی اپلیکیشن ماسک جهت کنترل و جلوگیری از ورود افراد مبتلا به ادارات و اماکن پر تردد اقدام کنند، گفت: برپایی هرگونه مراسم و تجمع بخصوص در آرامستان ها ممنوع بوده و با متخلفین برخورد قضایی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، معروف بسطامی در یازدهمین جلسه قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا ضمن تسلیت ایام حزن واندوه فاطیمه (س)، افزود: برغم خرسندی از وضعیت نزولی آمار مبتلایان،فوتی ها و بستری شدگان در استان؛ کماکان در ستاد استانی وقرارگاه عملیاتی دغدغه های مبنی برعادی سازی و رها شدگی در پروتکل ها وجود دارد که ازمردم ،اصناف و بازاریان می خواهیم طبق شیوه نامه های درمانی وبهداشتی رفتارکنند.

وی با بیان اینکه کرونا کماکان یک بیماری مرگبار است،اظهار داشت: نباید فریب عادی سازی ها را بخوریم، کماکان لازم است همچون هفته های اخیر رعایت پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیریم تا تلاش ها ازدست نرود ومثل آبان ماه دچار خسارت های جانی ومرگ عزیزان مان نباشیم.

رئیس قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونا استان ضمن قدردانی ازهمراهی قاطبه مردم و تلاش مسئولین، خاطرنشان کرد: درطی دو ماه گذشته درسطح استان در آمار میزان ابتلا، بستری و فوتی با کاهش ۸۰ تا ۹۰ درصدی مواجه بوده‌ایم و این مهم نباید پایان کرونا تلقی شود، چراکه هرآن در سایه عدم رعایت بایدهای بهداشتی ممکن است دوباره شاهد اوج شیوع این ویروس خطرناک باشیم.

بسطامی همچنین با توجه به سطح هشدار زرد در سراسر استان؛ حضور کارکنان دستگاه ای عادی را با دو سوم ظرفیت اعلام نمود و اضافه کرد:اگرافرادی دارای علامت و با بیماری زمینه ای بودند، مدیران موظف به همکاری با آنها برای دورکاری هستند.

وی با اشاره به اینکه فعالیت اصناف و گروه های شغلی به معنای پایان تهدید کرونا نیست و واحدهای صنفی باید پروتکل های بهداشتی را به صورت 100 درصدی رعایت کنند و در هفته آینده نظارت ها بر بازار بیشتر می شود،تصریح کرد: طرح شهید سلیمانی به نحو مطلوب در استان در حال اجرا بوده و از مردم شریف استان تقاضا دارم همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها