موج
کدخبر : ۳۵۹۴۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359426

قاسم سلیمانی دشتکی در پنجاهمین نشست ستاد استانی کرونا اعلام کرد:

استاندارایلام با اشاره به اینکه تا آمدن واکسن ناچار به رعایت کامل دستورالعمل ها و پروتکل‌های بهداشتی هستیم، گفت:غفلت از کرونا ما را به روزهای بحرانی باز خواهد گرداند و در ادارات به افراد بدون ماسک خدمات ارائه نشود.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام ، قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام در پنجاهمین نشست ستاد استانی کرونا افزود: کارمندان دارای بیماری زمینه ‌ای همچنان در دورکاری خواهند بود و مشاغلی که در شرایط زرد مجوز کار دارند، شرط فعالیت آنها رعایت کامل دستورالعمل ها و پروتکل‌های بهداشتی است .

وی از ممنوعیت تردد خودروهای شخصی شبانه ازساعت ۲۱ شب الی ۴ صبح در راستای قطع زنجیره کرونا در شهرهای پرجمعیت استان خبر داد و اظهار داشت: یکی از مهمترین دلایل ابتلا به کرونا، مربوط به اجتماعات و دورهمی های خانوادگی است و در این زمینه مردم برای حفظ سلامت خود و قطع زنجیره کرونا می بایست از شب نشینی ها و دورهمی های خانوادگی اجتناب کنند.

استاندار ایلام با تاکید بر تداوم رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی در ادارات،تصریح کرد: کلیه سازمانها و دستگاه‌های اجرایی استان ملزم به رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی هستند و باید از ورود ارباب رجوعی که فاقد ماسک است، به ادارات جلوگیری شود.

سلیمانی دشتکی با اشاره به اینکه ادارات نیز باید طبق مصوبات ستاد کرونا به کارکنان دارای بیماری زمینه ای و کسانی که حتی کوچکترین علایم را دارند، دورکاری دهند،خاطرنشان کرد: در مناطق زرد همچنان دو سوم کارکنان دستگاه ها باید با رعایت پروتکل های بهداشتی در محل کار حضور داشته باشند.

وی با بیان اینکه در آبان ماه میزان ابتلا، بستری و فوتی کرونا در این استان نگران کننده بود، اظهار داشت: با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری از سوی مردم و نظارت دقیق مسئولان، شرایط شیوع کرونا در چند هفته اخیر امیدوار کننده و کاهشی است.

سلیمانی‌دشتکی با تسلیت به خانواده فوتی‌های کرونا در استان، افزود: همچنان در غم از دست دادن این عزیزان همه عزادار هستیم و از مردم استان می خواهیم برای حفظ سلامتی خود و دیگران، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

وی در ادامه با تاکید براستمرار نظارت ها در مناطق مرزی استان،از فرماندار مهران خواست نظارت ها در رعایت پروتکل ها و فاصله گذاری اجتماعی در بازارچه مرزی مهران همچنان با قدرت، تداوم داشته باشد.

استاندار ایلام به آمار ابتلا، بستری و فوتی کرونا استان در چند هفته اخیر اشاره کرد و گفت: میزان شیوع کرونا با اجرای دقیق غربالگری محلات شامل طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، اعمال محدودیت ها و همچنین رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از سوی مردم کاهشی و رضایت بخش است.

وی با تقدیرازعملکرد قرارگاه طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در استان افزود: این طرح با اهمتام دستگاه‌های مختلف در سراسر استان به خوبی اجرا شد که نتایج این طرح نیز بر همگان آشکار شده است.

رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونا با اشاره به اینکه ترس آگاهانه از کرونا لازم،اما ترس اغراق‌آمیز از این بیماری مضر است،خاطرنشان کرد: ترس از کرونا تا بدانجا خوب است که افراد را مجبور به رعایت دستورالعمل ها و پروتکل‌های بهداشتی کند اما وقتی فرد مبتلا به بیماری شد می بایست با رفتار منطقی در جهت غلبه بر بیماری به وی روحیه داد.

وی در ادامه درخصوص فعالیت گروه های شغلی در مناطق زرد، گفت: مشاغلی که در شرایط زرد مجوز کار دارند، شرط فعالیت آنها رعایت کامل دستورالعمل ها و پروتکل‌های بهداشتی است و درصورت عدم رعایت دستورالعمل ها و پروتکل‌های بهداشتی، از ادامه کار آنها جلوگیری خواهد شد

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها