موج
کدخبر : ۳۵۷۹۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357959

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام:

مدیرعامل هلال احمر استان ایلام از ارائه خدمت جوانان این جمعیت به بیش از 11 هزارو 500 در استان ایلام خبر داد و گفت: جمعیت هلال احمر استان با تلاش بدون وقفه و به صورت مشترک با همکاری شبکه بهداشت و بسیج بر حسن اجرای پروتکل های بهداشتی در راستای صیانت از سلامت هم استانی های عزیز و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا نظارت دارد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام ،علی اصغر علی اکبری با اشاره به اینکه با هدف پیشگیری و کنترل بیماری کرونا کمیته نظارت طرح ناظران سلامت در قالب طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به شیوه محله محور و با شعار «هر خانه یک پایگاه سلامت» از اوایل آذر ماه در واحدهای صنفی استان ایلام آغاز شده است،افزود:این طرح به صورت مشترک با همکاری شبکه بهداشت و بسیج با هدف حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها و قطع زنجیره ویروس کرونا و کنترل و نظارت بر حسن اجرای پروتکل‌های بهداشتی در سطح اماکن عمومی و گروه های شغلی فعال در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه  در این طرح ۴۸۵ نفر از اعضای جوانان هلال‌احمر در قالب ۳۱۳ تیم به همراه بازرسان سلامت محیط و کار دانشگاه‌ علوم پزشکی و نیروهای بسیجی سپاه امیر المومنین (ع) استان آغاز به فعالیت کرده اند،اظهار داشت: تیم های شرکت کننده در کمیته نظارت طرح  به ۴ هزار و ۲۹۵ مکان مراجعه کرده و تاکنون به ۱۱ هزار و ۵۵۲ نفر خدمات ارائه کرده اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام خاطرنشان کرد: فعالیت کمیته نظارت طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی توسط اعضای جوانان جمعیت هلال احمر همچنان در استان ایلام ادامه دارد.

تشخیص 442 نفر با علائم بالینی کرونا  در طرح شهید سلیمانی در ایلام

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام با اشاره به اینکه بیش از  15هزار خانوار در نقاط مختلف این استان در 10 روز اول اجرای طرح شهید سلیمانی مورد غربالگری کرونا قرار گرفتند،گفت:دراین مدت 10 روزه ، 35 هزار نفر غربالگری که از این تعداد سه هزار و 442 نفر با علائم بالینی کرونا تشخیص داده شدند.

سردار جمال شاکرمی با بیان اینکه 22 هزار نفر از اقشار مختلف مردم توسط تیم‌های رهگیری و مراقبت در مدت یاد شده آموزش‌های همگانی در خصوص پیشگیری و مهار کرونا را دریافت کرده‌اند، افزود: بیش از دوهزار و 279 مورد تست سریع و پی‌سی‌آر از مراجعان گرفته شده و همچنین یک هزار و 676 مورد آزمایش ابتلا به کرونا هم مثبت اعلام شده است.

وی با اشاره به اینکه 346  نفر از افراد مبتلا به کرونا برای تکمیل روند درمان با توجه به شرایط جسمانی که داشتند به مراکز بیمارستانی ارجاع داده شدند و 113 نفر هم در منازل خود مورد درمان اکسیژن‌تراپی قرار گرفتند، اظهار داشت: یک هزار و 42 نفر مشمول قرنطینه خانگی شده‌اند و ۳۲ نفر هم به تشخیص پرسنل درمان به اقامتگاه سلامت مجتمع ورزشی شهدای قلاویزان ارجاع داده شده‌اند.

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام با بیان اینکه دو هفته قبل از اجرای طرح، مبتلایان روزانه در این استان 330 نفر با 9 تا 12 نفر فوتی و 70 نفر هم بیمار بدحال بودند،خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح، وضعیت کرونا کاهشی بوده به گونه‌ای که در این مدت تا روز گذشته افراد مبتلا 45 نفر، فوتی سه نفر، بدحال 10 نفر و بستری 113 نفر بوده‌اند.

سردار شاکرمی افزود: بازدید از دو هزار و 800 مکان و صنف، معرفی 163واحد متخلف به مراجع قضایی و گندزدایی و ضدعفونی 250 محله توسط اعضای کمیته نظارت، تهیه 33 کلیپ آموزشی با موضوع پیشگیری از ابتلا به کرونا و پخش از صدا و سیما و فضای مجازی و تهیه بسته‌های آموزشی و فرهنگی و توزیع بین خانواده‌ها از اقدامات این کمیته بوده است.

فرمانده سپاه امیرالمومنین استان ایلام در مورد اقدامات کمیته حمایتی مشتکل از نیروهای بسیج پایگاه‌های مقاومت هم گفت: شناسایی 108 هزار نفر در معرض خطر ابتلا به کرونا، توزیع سه هزار و 70 بسته معیشتی به جامعه هدف، توزیع پنج هزار و ۴۱۳ بسته بهداشتی و 100عدد کپسول اکسیژن از فعالیت‌های این کمیته است.

سردار شاکرمی با اشاره به اینکه تاکنون 513 تیم حمایتی توسط پایگاه‌های مقاومت بسیج محلات، 98 تیم نظارتی، 111 تیم مراقبتی و 200 تیم رهگیری و شناسایی برای اجرای طرح سلامت محله محور شهید سلیمانی سازمان‌دهی شده‌اند، تصریح کرد:استان ایلام به 15 منطقه و 65 بلوک تقسیم‌بندی شده و هر40 هزار نفر یک منطقه را تشکیل داده‌اند که تحت نظر کمیته‌های چهارگانه و دستگاه‌های مرتبط با طرح فعالیت می‌کنند.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها