موج
کدخبر : ۳۵۶۸۲۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356821

رئیس خانه مطبوعات ایلام:

رئیس خانه مطبوعات استان ایلام گفت: راه اندازی کارگروه تخصصی رسانه ای مقابله با کرونا در استان به صورت مجازی ،یک ابداع بی بدیل در کشور است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام ، سامی شهبازی با اشاره به اینکه راه اندازی این کارگروه محصول خرد جمعی و بخصوص تمهیدات ویژه استاندار و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان است که در آن اعضای خانه مطبوعات استان نقش اساسی ایفا می کنند، افزود: این کارگروه با حضور مدیران ارشد دستگاه های اجرائی استان و قاطبه رسانه های رسمی استان شاهد ریل گذاری موفق در مقابله هوشمندانه با ویروس کرونا است.

وی با اشاره به اینکه از زمان شیوع بیماری کرونا در استان و رعایت پروتکل های بهداشتی این فضای صمیمی برای ارتباط  اهالی رسانه استان با مسئولان در فضای مجازی فراهم شده است، اظهار داشت: این کارگروه تخصصی هر شب ساعت 10 شروع به فعالیت می کند و یکی از فعالان رسانه به بعنوان دبیر کارگروه انتخاب و سئوالات خبرنگاران  را به مسئولان ذیربط انتقال می دهد.

رئیس خانه مطبوعات استان ایلام  با بیان اینکه این کارگروه تخصصی برای اهالی رسانه و مسئولان استان  تشکیل شده است، تصریح کرد: پاسخگویی شفاف و به موقعه مسئولان ذیربط، فرهنگ سازی رعایت پروتکل های بهداشتی ، آگاه سازی مردم از خطرات شیوع بیماری کرونا و غیره از اهداف ایجاد این کارگروه در فضای مجازی است.

رئیس خانه مطبوعات ایلام در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه جامعه رسانه و مطبوعات استان ایلام در آستانه فصل زمستان و سرد شدن هوا و به منظور انجام اقدامات پیشگیرانه و رعایت پروتکل های کرونا، بسته بهداشتی ذریافت می کنند، گفت: صاحبان قلم و رسانه در استان در بحران کرونا بخوبی پیام های جامعه پزشکی و ارکان ستاد کرونای استان را درخصوص بیماری کووید ۱۹ و رعایت شیوه نامه های بهداشتی به مردم انتقال دادند.

شهبازی افزود: رسانه ها با اطلاع رسانی و اقناع افکار عمومی در شرایطی که بحران کرونا جان وسلامتی مردم را تهدید می کند و کسانی با ساده انگاری، آن را جدی تلقی نمی کنند و باعث انتقال چرخه ویروس می شوند، مهمترین نقش و اثرگذاری بازدارنده را دارند.

وی با بیان اینکه خبرنگاران پل ارتباطی بین مردم و جامعه درمانی هستند و  اغلب مردم رسانه ها را قبول دارند چرا که روزنامه نگاران و خبرنگاران ، موثق ترین منبع اطلاع رسانی به مردم هستند، خاطرنشان کرد: نقش صاحبان رسانه استان در آگاهی بخشی صحیح و مبارزه با شایعات و باورهای غلط ، ممتاز و اساسی است و  رسانه های استان اجازه ندادند برخی شایعات باعث کاهش میزان توجه مردم به خدمات واقعی جامعه پزشکی و دست اندرکاران مقابله با کرونا شود.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها