موج
کدخبر : ۳۵۶۶۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356641

بیانیه رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام در خصوص نوزاد آبدانانی:

اینجانب دکتر محمد کریمیان به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام بر خود واجب دیدم که با شما مردم دردمند در خصوص فوت شیرخوار هم استانی مان همدردی کرده و مراتب تاسف خود را از این اتفاق ابراز نمایم.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، ما خدمتگذاران سلامت در تمام دوران ها بوده و هستیم و اکنون در روزهای همه گیری کرونا بیشتر از قبل در کانون دید جامعه ایم،تعارض دوگانه نان و جان بیشتر از همیشه محسوس بود اما دغدغه جان شیرین نتوانست مارا از خدمت رسانی عقب براند.

این روزها به رغم خوشرویی و فداکاری، مدافعان سلامت به شدت نقد و قضاوت شدند اما همچنان ایستاده و هوشیار از سلامتی تان دفاع خواهیم کرد.

مردم عزیزی که به خاطر برخی محدودیتها آن هم برای حفظ سلامتی خود خسته شده و گاها شاهد اعتراض آنها هم هستیم اما کادر درمان نزدیک به یک سال است بدون کوچکترین استراحتی خود را طبق وظیفه و سوگندی که خورده اند وقف سلامتی مردم کرده اند.

ما هیچ گاه خود را طلبکار نمیدانیم اما ای کاش شما از زخم های پنهان ما خبر داشتید و می دانستید بیشتر از شما و پیشتر از شما بر این درد گریسته ایم.

در مورد فوت شیرخوار دلبندمان تمام مراحل قانونی را با دقت و حساسیت صدچندان پیگیری کرده و از هیچ خطایی چشم پوشی نخواهم کرد.

نحوه صدور گواهی فوت و صحت یا قصور در این امر از نظر علمی و پزشکی همچنان و با جدیت تمام در دست بررسی است و مسئولان بیمارستان و پزشک صادر کننده گواهی فوت تا روشن شدن کامل موضوع موظف به پاسخگوهی خواهند بود.

در خصوص نامه‌ی منتسب به پرستار مسئول یکی از بخشهای بیمارستان امام خمینی(ره) که در فضای مجازی انتشار یافته؛ لازم به عرض است که صرفاً یک گزارش عملکرد در بخش مبدا بوده و به هیچ عنوان نشان دهنده قصور در روند درمان نوزاد شیرخوار نیست.

در مورد انتشار آن در فضای مجازی قضاوتی نمی‌کنم زیرا ممکن است به نوعی فرافکنی و پاک کردن صورت مسئله فرض شود ولی این مطلب را خدمت مردم شریف استان عرض می‌کنم که ما برای خدمت به خلق قسم خورده‌ایم و به خاطر شرافت و انسانیت فردی هم که شده، تلاش می‌کنیم در راه خدمت به مردم کوتاهی نکنیم.

 بنابراین ممکن است که انتشار این نامه، مخاطبان و مردم را که آشنایی کافی با تجهیزات بیمارستانی و نحوه و زمان کاربرد آنان و اصطلاحات درمانی عمومی ندارند، را به این مسئله سوق دهد که مسئولان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ایلام در شعار خدمتگزار مردم هستند و این می‌تواند آسیب‌زا باشد.

در حالیکه همکاران ما در صف مقدم مبارزه با بیماری کرونا قرار دارند و تقدیم سه شهید والامقام مدافع سلامت استان بیانگر ایثار و ازخودگذشتگی مجموعه برای خدمت به مردم است، اینگونه اقدامات خدای‌ناکرده ممکن است که روی انگیزه همکاران در خدمت به مردم و بیماران تاثیری هرچند ناچیز و حداقلی داشته باشد و ما امیدواریم که این تاثیر منفی را شاهد نباشیم.

در خاتمه عرایضم بار دیگر مراتب همدردی خود را با خانواده طفل درگذشته ابراز داشته و برایشان از خداوند متعال صبر جمیل خواستارم.

دکتر محمد کریمیان / رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها