موج
کدخبر : ۳۵۹۵۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359572

رحیم خستو:

رئیس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای اسلامی شهر کرج گفت: با خلق دیوارهای نقاشی شده و مشق هنر بر روی دیوارها زیبایی را به خیابانها بیاوریم .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز،  شورای اسلامی شهر کرج ، رحیم خستو در بازدید از خیابان های سطح منطقه 7 شهرداری کرج اظهار داشت: در بازدید از خیابان اصلی رجایی شهر چند ساختمان که دارای نمای زشت و مخروبه بودند مشاهده شد که به شهرداری پیشنهاد می شود در راستای ماده 110 قانون شهرداریها  در بحث زیباسازی برخی از این املاک که در تیر راس دید عموم قرار دارد اقداماتی در جهت تلفیق هنر و زیباشناسی انجام شود.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه ماده 110 قانون شهرداری ها فقط مربوط به زمین نیست بلکه شامل ساختمان های نیمه کاره نیز هست، افزود: این ماده شامل تمام زمین یا بنا‌های مخروبه و غیر مناسب با وضع محل و یا نیمه تمام واقع در محدوده شهر که در خیابان یا کوچه و یا میدان قرار گرفته و منافی با پاکی و پاکیزگی و زیبایی شهر و یا موازین شهرسازی است را شامل می شود.

خستو بیان کرد: علاوه بر زیبا کردن دیوارهای خالی شهر، هدف از نقاشی دیواری‌ها فرهنگسازی برای شهروندان هم هست، توجه به طبیعت، توجه به هویت و بافت قدیمی هر محله، فرهنگسازی ترافیکی و... از جمله موضوعاتی است که در این نقاشی‌های دیواری به آن باید توجه ‌شود؛ همچنین بافت ساختمان‌های اطراف، برای انتخاب نوع و فضای نقاشی مؤثر است.

رئیس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای اسلامی شهر کرج تصریح کرد: اگر مالک مسامحه یا امتناع کرد شهرداری می‌تواند به منظور زیبائی و پاکیزگی و شهرسازی هرگونه اقدامی را که لازم بداند انجام دهد.

خستو به بحث سد معبر و نارضایتی شهروندان منطقه 7 اشاره کرد و گفت: سد معبر باعث اختلال در نظم بویژه خیابان میرزایی پرور و عدم رعایت حقوق عابران شده است از شهردار منطقه درخواست می شود تا نسبت به رفع سد معبر برخی از مغازه های سمساری محله اوقافی ها رسیدگی کند.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر کرج یادآور شد: یکی از معضلات مهم و اساسی در زمینه آسفالت ضلع غربی خیابان ملکشاه است که موجب نارضایتی شهروندان و رانندگان شده است با توجه به اینکه چندین سال از عمر آسفالت این خیابان می‌گذرد و کاملا فرسوده شده اند از شهردار محترم درخواست رسیدگی و رفع این مشکل را دارم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها