موج
کدخبر : ۳۵۱۵۶۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351561

شهردار کرج عنوان کرد: متاسفانه حلقه دره تنها مرکز رسمی تخلیه زباله در استان البرز و تمامی زباله های استان به این مرکز منتقل می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، علی کمالی زاده با بیان اینکه روزانه هزار و ۵۰۰ تن زباله به مرکز حلقه دره منتقل می شود، ادامه داد: تنها ۷۰۰ تن از این زباله ها متعلق به شهروندان کرجی است و مابقی از سایر شهرهای استان به این مرکز منتقل می شود لذا عادلانه نیست مرکز حلقه دره بار زباله تولیدی سایر شهرهای البرز را به دوش بکشد.

این مسئول با اشاره به اینکه انتقال پسماند سایر شهرهای استان به کرج منطقی نیست، توضیح داد: اینکه شهروندان کرجی ناچار به تحمل بوی بد ناشی از انباشت زباله هایی باشند که نقشی در تولیداشان نداشته اند، عادلانه نیست.

کمالی زاده با تاکید بر ضرورت احداث مراکز جدید دفن زباله در استان گفت: بدون شک با حذف ۸۰۰ تن زباله ای که روزانه از سایر شهرهای استان به حلقه دره منتقل می شود، بخشی از دغدغه شهروندان در خصوص تبعات زیست محیطی دفن زباله در این مجموعه مرتفع می شود.

وی اضافه کرد: حذف زباله های سایر شهرهای استان به معنی تولید شیرابه کمتر، کاهش میزان دفن زباله و بوی بد ناشی فعالیت مرکز حلقه دره است.

شهردار کرج با بیان اینکه شهرداری کرج موضوع ضرورت احداث مراکز جدید دفن زباله در استان البرز را در کارگروه پسماند مطرح کرده است گفت:در صورت موافقت این کارگروه، فرایند جانمایی زمین مناسب و تخصیص اعتبار ساخت مرکز دفن زباله جدید انجام و به این ترتیب بار پذیرش پسماند سایر شهرهای استان از دوش حلقه دره برداشته می شود.

وی با اشاره برنامه ریزی صورت گرفته برای ساماندهی وضعیت حلقه دره، توضیح داد: با بهره برداری و تکمیل پروژه هایی همچون ایجاد لندفیل مهندسی بهداشتی، توسعه و افزایش ظرفیت کارخانه کمپوست، استحصال گاز از پسماند و ... شاهد تغییرات محسوسی در وضعیت این مجموعه خواهیم بود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها