English

رونمایی از بسته حمایتی جدید ویژه صادرکنندگان محصولات دانش‌بنیان

صندوق ضمانت صادرات از بسته حمایتی جدید ویژه صادرکنندگان محصولات دانش بنیان رونمایی کرد.

رونمایی از بسته حمایتی جدید ویژه صادرکنندگان محصولات دانش‌بنیان
به گزارش خبرگزاری موج

، براساس تاکیدات مقام عالی وزارت و با تصویب هیات مدیره صندوق مبنی بر حمایت همه جانبه از صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان، این شرکت‌ها می‌توانند با بهره‌برداری از خدمات تضمینی صندوق به شرح زیر به توسعه عملکرد صادراتی خود مبادرت کنند:

- امکان تضمین تسهیلات سرمایه در گردش صادراتی در سیستم بانکی کشور، با حداقل وثایق نوع اول. در همین راستا، صدور ضمانت‌نامه اعتباری برای شرکت‌های دانش‌بنیان، به‌صورت کاهش حداکثر ده درصدی از حداقل وثائق نوع اول در هر گروه اعتباری خواهد بود. بدین ترتیب، وثایق نوع اول برای شرکت‌های دانش‌بنیان واقع در گروه‌های اعتباری A و B، صفر در نظر گرفته خواهد شد.

- در راستای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان صادراتی که از ظرفیت شرکت‌های امین استفاده می‌کنند، صندوق ضمانت صادرات ایران به پوشش اعتباری خریداران خارجی برای شرکت‌های فوق اقدام خواهد کرد.

- با توجه به محدودیت منابع مالی بانک‌ها و ضرورت استفاده از سایر ابزارها و روش‌های نوین تامین مالی، شرکت‌های صادراتی دانش‌بنیان می‌توانند با استفاده از ضمانت‌نامه‌های صندوق ضمانت صادرات ایران و از طریق صندوق‌های تامین کننده مالی (crowd funds) بخشی از سرمایه ثابت مورد نیاز برای پروژه‌های صادرات محور خود را تامین کنند. شایان ذکر است ترکیب وثایق و تسهیل فرآیند صدور در این حوزه نیز با حداکثر ظرفیت حمایتی صندوق (با حداکثر 30 درصد وثیقه) محقق خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه