English

دبیر شورای عالی مناطق آزاد:

زمینه‌های حقوقی واردات خودرو به سرزمین اصلی و مناطق آزاد فراهم شد

دبیر شورای عالی مناطق آزاد با تاکید بر اینکه زمینه‌های حقوقی واردات خودرو به سرزمین اصلی و مناطق آزاد فراهم شد، گفت: شرکت‌های واجد صلاحیت اقدام کنند.

زمینه‌های حقوقی واردات خودرو به سرزمین اصلی و مناطق آزاد فراهم شد
به گزارش خبرگزاری موج

، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به مصوبه هیئت وزیران مبنی بر واردات خودرو به کشور گفت: هم اکنون امکان واردات خودروهای پلاک مناطق آزاد به سرزمین اصلی با پرداخت عوارض قانونی فراهم شده و این خودرو‌ها می‌توانند به پلاک ملی تبدیل شوند.

، حجت‌الله عبدالملکی در گفتگویی افزود: موضوع خودرو در مناطق آزاد به دو بخش واردات خودرو‌های پلاک منطقه آزاد به سرزمین اصلی و واردات خودرو‌های نو به مناطق آزاد تقسیم بندی می‌شود.

عبدالملکی اضافه کرد: هیئت وزیران مصوبه مربوط به هر دو بخش را تصویب و ابلاغ کرده و اکنون امکان واردات خودرو‌های پلاک مناطق آزاد به سرزمین اصلی با پرداخت عوارض قانونی فراهم شده و می‌توانند به پلاک ملی تبدیل شوند.

وی گفت: بحث دوم که مربوط به واردات خودرو‌های نو به مناطق آزاد است هم از یکی دو هفته گذشته هیات وزیران مصوبه اش را ابلاغ کرد. بر این اساس خودرو‌های برقی و هیبریدی تا سقف 40 هزار دلار می‌توانند به مناطق آزاد وارد شوند و خودرو‌های احتراقی به ازای هر یک خودرویی که از منطقه آزاد به سرزمین اصلی وارد می‌شود، اجازه‌ی واردات یک خودرو به منطقه آزاد با سقف 20 هزار دلار بر اساس مصوبه هیئت وزیران داده شده است. 

مشاور رئیس جمهور افزود: هم‌اکنون پایه‌های حقوقی واردات کامل شده و شرکت‌های واجد صلاحیت می‌توانند اقدام به واردات خودرو کنند

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه