English

معاون وزیر صمت:

تولیدکنندگان لوازم خانگی آمادگی رقابت دارند

معاون وزیر صمت ابراز داشت: برداشت وزیر صمت این است که تولیدکنندگان لوازم خانگی توانمند شدند و این فرصت در حد کافی به آن‌ها داده شده و آمادگی رقابت دارند، اما واردات بی رویه هم راهکار حل مشکل نیست.

تولیدکنندگان لوازم خانگی آمادگی رقابت دارند
به گزارش خبرگزاری موج

، محمدمهدی برادران معاون صنایع عمومی وزیر صمت در برنامه میز اقتصاد، اظهار کرد: در حال حاضر بر اساس مصوبات، در برخی از حوزه‌ها که محدودیت تولید وجود دارد، مثل کولرگازی، اجازه واردات داده می‌شود. در مورد حوزه‌های دیگر هم اگر تولیدکنندگان بتوانند سال آینده تولیدات فعلی خود را در حوزه انرژی و مدیریت مصرف انرژی با استانداردهای جدید تطبیق دهند، باز هم ضرورتی ندارد که واردات را در این حوزه‌ها تسهیل کنیم.

وی ضمن اعلام موافقت با واردات مشروط و دارای زمان و مدیریت شده، تصریح کرد: نظر وزیر صنعت، معدن و تجارت هم این است که ایجاد محدودیت‌ها یا ممنوعیت‌ها برای ایجاد فرصت تولید و عرضه بیشتر برای تولیدکنندگان و توانمند شدن آن‌ها بوده است.

برادران اضافه کرد: همچنین برداشت وزیر صنعت، معدن و تجارت این است که تولیدکنندگان در حال حاضر در خیلی عرصه‌ها توانمند شدند، این فرصت در حد کافی داده شده و از نظر قیمت و کیفیت آمادگی رقابت هم دارند.

این مقام مسئول گفت: ما هیچ وقت از ممنوعیت مطلق دفاع نکردیم. واردات بی رویه هم حل مشکل نیست و هیچ کسی تولید داخلی را فدای واردات نخواهد کرد. اشتغالی که امروز ایجاد شده بسیار ارزشمند است و باید با تدبیر در این حوزه تصمیم گرفته شود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه