موج
کدخبر : ۴۸۹۰۵۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-489052

هدف اسنواونچرز، حمایت از اکوسیستم فناوری و نوآوری است

هدف اسنواونچرز، حمایت از اکوسیستم فناوری و نوآوری است

الحاجی گفت: گروه انتخاب از حدود ۱۰ سال پیش طراحی محصولات خود را انجام می دهد و به فناوری های مختلفی دسترسی دارد اما با رویکرد شرکتی برای کاهش ریسک و به منظور حمایت از تیم های جوان شرکتی، اقدام به سرمایه گذاری در فناوری هایی کرده است که امکان تأمین آن در داخل کشور وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، امیر الحاجی، مدیرعامل صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر گروه انتخاب (اسنواونچرز) هم در این خصوص اظهار کرد: گروه انتخاب در سال گذشته اقدام به تأسیس این صندوق با رویکرد و مدل سرمایه گذاری شرکتی کرد و این صندوق برنامه هایی را برای حمایت از اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور دارد. تیم پنتاپلاسما هم یکی از تیم های جوان در حوزه توسعه تکنولوژی پلاسما است که مورد هدف سرمایه گذاری این صندوق قرار گرفته است.

وی افزود: در همین راستا از سال گذشته مذاکراتی با این تیم آغاز شد؛ گروه انتخاب از حدود ۱۰ سال پیش طراحی محصولات خود را انجام می دهد و به فناوری های مختلفی دسترسی دارد اما با رویکرد شرکتی برای کاهش ریسک و به منظور حمایت از تیم های جوان شرکتی، اقدام به سرمایه گذاری در فناوری هایی کرده است که امکان تأمین آن در داخل کشور وجود دارد.

الحاجی، ادامه داد: شرکت پنتاپلاسما با سرمایه گذاری صندوق نانو و ستاد ویژه توسعه فناوری نانو فعالیت خود را در زمینه توسعه تکنولوژی های تصفیه هوا بر پایه تکنولوژی پلاسما آغاز کرده است و توانست محصولی را وارد بازار کند که در حوزه نیمه صنعتی، صنعتی و لوازم خانگی به فروش می رود.

وی ادامه داد: در چند ماه گذشته طی تعاملاتی که با صندوق فناوری نانو داشتیم، این توافق حاصل شد تا ۶۷ درصد از سهام شرکت پنتا به صندوق اسنواونچرز انتقال پیدا کند و صندوق فناوری نانو با سهام ۱۰ درصدی در کنار ما خواهند بود.

 

تعامل شرکت پنتا پلاسما با انتخاب برای تحقق پیشرفت

رضا محصل، مدیرعامل شرکت دانش بنیان پنتاپلاسما نیز بیان کرد: در ابتدا جذب سرمایه گذار برای ما دشوار بود اما بعدا به این نتیجه رسیدیم که با درصد کمتری از سهام هم می توان رشد کرد، اگر اکنون هم با مجموعه بزرگی مانند انتخاب وارد تعامل شدیم برای پیشرفت بیشتر مجموعه است تا بتوانیم در کنار رشد خود، مجموعه هم توسعه یابد.

نماینده ستاد نانو تصریح کرد: صندوق توسعه فناوری نانو یکی از صندوق های قدیمی پژوهش و فناوری در کشور است که با هدف توسعه فناوری فعالیت می کند. البته عمده فناوری هایی که ما سرمایه گذاری کردیم دارای جنبه تجاری هم بوده اند و محصولات آن در بازار به فروش می رسد. در ۱۲ شرکت دیگر در حوزه های سلامت، آب، میکرو و نانو الکترونیک هم که در لبه تکنولوژی قرار دارند، سرمایه گذاری داشته ایم.

 

دیدگاه باز انتخاب الکترونیک در حوزه نوآوری باز  

حامد افشاری، عضو هیات مدیره شرکت پنتا هم در این مراسم گفت: بلوغ و دیدگاه باز گروه انتخاب نسبت به نوآوریِ باز قابل تحسین است که گروه های مختلف را بررسی و برای سرمایه گذاری انتخاب می کند.

وی افزود: استارتاپ ها حلقه های گمشده ارتباط صنعت و دانشگاه هستند و باید صندوق های سرمایه گذاری به این عرصه وارد شوند تا استارتاپ ها شکل بگیرند.

وی افزود: شرکت پنتا که از سوی گروه انتخاب، گزینش شده است فعالیت های خوبی در حوزه تصفیه هوا و سایر بخش ها دارد؛ هلدینگ سرمایه گذاری “برسام تِک” هم علاوه بر پلتفرم پلاسما در حوزه پلتفرم های میکرو و نانوالکترونیک سرمایه گذاری کرده است.

افشاری بیان کرد: سرمایه گذاری در چنین عرصه ای، این امید را زنده نگه می دارد که در کنار مشکلات، آینده مطلوبی را برای ایران و صنعت متصور باشیم. پنتا جزء گروه های با انگیزه و دارای سطح بالای دانش است و حوزه نانو هم کاربردهای بسیاری دارد تا دانش این گروه در بخش تصفیه هوا در گروه نتخاب کاربردی شده و رشد کند.

آیا این خبر مفید بود؟
کلمات کلیدی: گروه انتخاب
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه