English

بنا بر اعلام سازمان حمایت:

قیمت خودروهای مونتاژی را شورای رقابت تعیین می‌کند

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تاکید کرد: خودروسازان مونتاژی باید از قیمت‌های جدید مصوب شورای رقابت تمکین کنند.

قیمت خودروهای مونتاژی را شورای رقابت تعیین می‌کند

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تاکید کرد که خودروسازان مونتاژی باید از قیمت‌های جدید مصوب شورای رقابت تمکین کنند و در غیر این صورت با آنها برخورد تعزیراتی خواهد شد.

حسین فرهیدزاده اظهار کرد: خودروسازان مونتاژی باید از قیمت‌های جدید مصوب شورای رقابت تمکین کنند و در غیر این صورت با آنها برخورد تعزیراتی خواهد شد. مبنا و اساس، همان قیمت‌های شورای رقابت است.

وی افزود: در چند روز اخیر برخی مونتاژکاران هنوز در سایت‌هایشان قیمت‌های قبلی را اعلام کرده‌اند. بنابراین مکاتباتی به صورت تلفنی انجام و در نهایت در جلسه‌ای با این مدیران اتمام حجت شد.

رئیس سازمان حمایت با بیان اینکه سازمان در حال جمع آوری اسناد و مدارک است، تصریح کرد: موضوعات و ابهاماتی وجود داشت که از شورای رقابت استعلام شد و پس از دریافت پاسخ آن اقدامات تعزیراتی بر اساس قیمت‌های اعلام شده شروع خواهد شد.

فرهیدزاده با بیان اینکه یکی از ابهامات این است که آیا شرکت‌ها باید خودرو ها را با قیمت‌های جدید فقط در سامانه عرضه کنند و نمی‌توانند فروش خارج از سامانه داشته باشند، تصریح کرد: وضعیت کسانی که خودروی مونتاژی به قیمت بالاتر از قیمت‌های خریده‌اند، وابسته به نوع قرارداد است. به طور کلی افراد برای رسیدگی به تخلفات خودروسازان می‌توانند به سازمان‌های استانی صمت و سازمان حمایت و کمیته‌های منطقه‌ای مراجعه کنند تا سند معامله و قرارداد آن‌ها با قیمت‌های اعلام شده سنجیده و احقاق حق شود.

وی افزود: از تاریخ ۱۱ بهمن سال قبل، هرگونه افزایش قیمت گران فروشی است، اما بعضی از خودروسازان قبل از این تاریخ قیمت‌های متفاوتی داشتند که جزو سوالات استعلامی سازمان حمایت است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه