English

خبرگزاری موج گزارش می دهد؛

جزئیات چرخه تخلف از جوجه یک روزه تا گوشت مرغ

در حالی که قیمت مصوب جوجه یک روزه 16900 تومان است میانگین قیمت در بازار 25 هزار تومان بوده و حالا برخی کارشناسان می گویند این گرانی به بازار مرغ هم کشیده می شود، در حالی که یک شرکت جوجه یک روزه بیش از 300 میلیارد تومان به خاطر گرانی جریمه شده است.

جزئیات چرخه تخلف از جوجه یک روزه تا گوشت مرغ

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج، به تازگی سرپرست وزارت جهاد کشاورزی خبر داده که یک مرغداری بیش از 300 میلیارد تومان به دلیل گران فروشی بالاتر از نرخ مصوب جریمه شده است. این موضوع مربوط به هفته های اخیر بوده که به دلیل عرضه کم جوجه یک روزه قیمت ها بسیار بالا رفته بود.

دبیر کل فدراسیون طیور ایران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه تخلف مربوط به یک شرکت عرضه کننده جوجه یک روزه بوده که به قیمت بالاتر از مصوبه فروخته است، گفت: قیمت نرخ مصوبه جوجه یک روزه 16900 تومان است و در یک ماهه اخیر قیمت جوجه یک روزه کمتر از 25 هزار تومان نبوده است و معلوم نیست این شرکت متخلف با چه قیمتی جوجه عرضه کرده که جریمه شده است.

 

بیشتر بخوانید:

پشت پرده گرانی مرغ در بازار چیست؟ / واردات مرغ با قیمت 2.2 دلار از ترکیه

قیمت مرغ تا ده روز دیگر به تعادل می رسد / ابلاغ افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ

تولید کننده روی هر شانه تخم‌مرغ ۲۰ درصد ضرر می‌کند / تخم مرغ مورد نیاز کشور تأمین است

وعده دهنده اقتدار غذایی ایران در خاورمیانه از پس مرغ و تخم مرغ برآمد؟

 

فرزاد طلاکش با اشاره به اینکه خرید گران جوجه یک روزه به عرضه گران گوشت مرغ بدل می شود، افزود: به طور قطع این چرخه ای همیشه وجود داشته است و ما به به وزارت جهاد کشاورز اعلام کرده ایم که دامنه مثبت و منفی ده درصد قیمت نسبت به نرخ مصوب باید وجود داشته باشد  تا زمانی که قیمت جوجه و مرغ 10 درصد بالاتر از نرخ مصوب شد دستگاه های نظارتی واکنش شدیدی نشان ندهند و اگر قیمت بازار ده درصد هم قیمت پایین تر از نرخ مصوب بیاید مرغ دار هم باید این کاهش قیمت را تحمل کند تا بازار به تعادل برسد، در چنین شرایطی شرکت پشتیبانی دام و ... می توانند برای تنظیم بازار ورود کنند.

 

تاثیر گرانی جوجه یک روزه بر بازار مرغ

در چند هفته اخیر قیمت مصوب گوشت مرغ بالاتر آمده و به 73 هزار تومان رسیده و این نرخ به دلیل اینکه حاشیه سود منطقی دارد عرضه ها افزایش یافته است، اما در فروردین ماه به دلیل اینکه میزان جوجه ریزی در بهمن و اسفند کاهش پیدا کرده بود قیمت گوشت مرغ در ابتدای بهار به شدت بالا رفت و با تغییر نرخ گوشت مرغ میزان تقاضا برای جوجه یک روزه هم افزایش پیدا کرد و باعث شد که قیمت جوجه یک روزه بالا برود که قطعا تبعات آن در بازار گوشت مرغ در آینده نمایان خواهد شد، هرچند سرپرست وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده در صورتی که مرغداران بخواهند بالاتر از نرخ مصوب بفروشند قطعا واردات مرغ از ترکیه را اجرایی می کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه