موج
کدخبر : ۴۸۶۵۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-486535
خبرگزاری موج گزارش می دهد؛

گروه انتخاب سرمایه گذاری روی اینترنت اشیا را آغاز کرده است

گروه انتخاب سرمایه گذاری روی اینترنت اشیا را آغاز کرده است

مدیر واحد نوآوری اسنواتک گفت: پروژه هایی در بخش اینترنت اشیا به صورت آزمایشی ورود کرده ایم و امیدواریم که بتوانیم در آینده نه چندان دور به بهره برداری برسند تا در معرض عموم قرار دهیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج، نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۳ ایران امسال در پردیس فناوری تهران با شرکت های صنعتی، خدماتی و ... برگزار شد گروه صنعتی انتخاب الکترونیک  هم که در یک دهه اخیر روی تحقیق و توسعه برنامه ریزی گسترده ای داشته در این نمایشگاه حضور پیدا کرده تا ضمن اینکه تجربیات خود را در اختیار سایر شرکت ها قرار دهد زمینه همکاری های بیشتر را با شرکتهای دانش بنیان برای تجاری سازی ایده ها فراهم کند.

مدیر واحد نوآوری اسنوا تک (مرکز نوآوری و توسعه فناوری انتخاب الکترونیک) در گفتگو با  خبرگزاری موج با تاکید بر اینکه نوآوری یک فرآیند است، گفت: نوآوری تنها یک ایده جدیدی برای اضافه کردن محصول نیست در واقع نوآوری یک فرآیند است که شامل توسعه محصول و حتی خرید و فروش مشتریان و ارائه خدمات هم می شد.

 

راه اندازی سامانه مدیریت ایده در گروه انتخاب

ساناز منصف، با بیان اینکه سامانه مدیریت ایده را راه اندازی کرده ایم افزود: افراد در این سامانه ایده های جدید در حوزه های مختلف را ثبت می کنند و ایده پرداز هم در محصول  درگیر می شود یا ممکن است به تولید یک محصول جدید ختم شود.

او با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی برخی افراد با ثبت ایده هایی برای تولید محصولات آشپزخانه زمینه همکاری را فراهم کرده است، تصریح کرد: در حال حاضر گروه انتخاب برای تولید لوازم خانگی به صورت عمیق نگاه می کند که تمام وسایل مربوط به یک خانه را بتواند تامین کند.

مدیر واحد نوآوری اسنواتک با تاکید بر اینکه در بخش آی او تی به صورت تخصصی ورود کرده ایم، اظهار کرد: همچنین پروژه هایی در بخش اینترنت اشیا به صورت آزمایشی ورود کرده ایم و امیدواریم که بتوانیم در آینده نه چندان دور به بهره برداری برسند تا در معرض عموم قرار دهیم.

منصف با تاکید بر اینکه نوآوری همیشه نباید به خلق یک محصول جدید منجر شود، اظهار کرد: گاهی مواقع این نوآوری برای ایجاد ارزش افزوده در محصولات قبلی است یا اینکه در محصولی که با مهندسی معکوس تولید شده حالا نیازمند بومی سازی است برای نمونه در گروه انتخاب محصولات ماشین لباسشویی را اینگونه بومی سازی کرده اند که هم اکنون آبکشی اسلامی دارد و این یک نوآوری است یا محصول دیگری از ماشین لباسشویی با ازون لباس ها را ضدعفونی می کند که این هم یک نوآوری محسوب می شود.

 

هدف گذاری گروه انتخاب جهانی شدن است

او با تاکید بر اینکه در بخش نوآوری ثبت پتنت را دنبال می کنیم، اظهار کرد: هر نوآوری که در تولید محصولات لوازم خانگی پتنت نشده اند را در فرایند پتنت قرار می دهیم.

منصف با اشاره به اینکه هدف گذاری گروه انتخاب جهانی شدن است، اظهار کرد: در شرایط کنونی برای اینکه از رقبا عقب نمانیم باید با مدل مشتریان به محصولات نگاه کنیم و ایده های جدید را وارد طراحی و تولید محصول کنیم.

او با بیان اینکه گروه انتخاب در جشنواره فناوری شرکت کرده و رویکرد آن مورد استقبال قرار گرفته استف اظهار کرد: در حال حاضر ما آمادگی داریم به شرکت های دیگر هم مشاوره دهیم تا بتوانیم مدل های نوآوری را به بهترین شکل ممکن اجرا کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه