موج
کدخبر : ۴۷۲۰۷۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-472078
خبرگزاری موج گزارش می دهد؛

آخرین گزارش از وضعیت اپراتورها در ایران / همراه اول همچنان دارای بیشترین سهم بازار

آخرین گزارش از وضعیت اپراتورها در ایران / همراه اول همچنان دارای بیشترین سهم بازار

با توجه به اینکه همراه اول سهمی 53 درصدی از بازار مشترکین فعال را دارد در بخش ارائه خدمات هم نسبت به رقبای خود پیش است، بر همین مبنا توانسته در بخش رومینگ ملی میزبان بیش از 11.5 میلیون ایرانسلی باشد و ایرانسل هم میزبان حدود 3.5 میلیون مشترک همراه اول شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج، براساس آخرین گزارش سازمان تنظیم مقررات رادیویی در پاییز ۱۴۰۱ تعداد مشترکین تلفن همراه در ایران به بالای ۱۴۵ میلیون نفر رسیده که نسبت به سال گذشته حدود ۷.۲ درصد رشد داشته و بیشترین رشد مربوط به مشترکین پهن باند سیار بوده که حدود ۱۰۲ میلیون نفر از مشترکین را شامل می شود.

در حال حاضر همراه اول با سهمی ۵۳ درصدی از بازار مشترکین فعال بیشترین نقش را در ارتباطات تلفن همراه دارد و بعد از آن ایرانسل با ۴۳ درصد و رایتل با ۴ درصد در رتبه های بعدی قرار دارند که همراه اول برای ۸۱ درصد از جمعیت مشترکین خدمات ۴جی ارائه می دهد و ایرانسل هم برای حدود ۶۱ درصد از مشترکینش ارتباط ۴ جی تامین کرده و رایتل هم با ۴۰ درصد پوشش ۴ جی خدمات ضعیف تری در این بخش ارائه می دهد.

وضعیت رومینگ اپراتورها

براساس داده ها در بخش رومینگ بین المللی هم همراه اول دارای بیشترین ارتباط رومینگ با اپراتورهای خارجی است و بعد از ان ایرانسل قرار دارد و در بخش رومینگ ملی هم همراه اول میزبان بیش از ۱۱.۵ میلیون ایرانسلی است و در مقابل ایرانسل میزبان حدود ۳.۵ میلیون مشترک همراه اول است و رایتل به دلیل اینکه میزبان هیچ کدام از مشترکین دو اپراتور دیگر نیست و در مقابل ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار مشترک این اپراتور مهمان همراه اول و ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار مشترک این اپراتور مهمان ایرانسل هستند.

در بخش سهم بازار از مکالمات تلفن همراه هم همراه اول سهمی ۶۶ درصدی کسب کرده و ایرانسل هم ۳۲ درصد بازار را به خود اختصاص داده و رایتل هم با داشتن سهمی ۲ درصدی کمترین نقش را در بازار ایفا می کند و در بخش مصرف دیتای اینترنتی هم ایرانسل با سهمی ۵۳ درصدی و همراه اول با سهمی ۴۰ درصد بیشترین نقش آفرینی را دارند و رایتل هم تنها ۷ درصد از مصرف دیتای اینترنت را به خود اختصاص داده است. در سهم بازار اپراتورها از پیامک، همراه اول با سهمی ۸۱ درصدی در صدر قرار دارد و بعد از آن ایرانسل و رایتل هر کدام با سهمی ۱۲ درصدی و ۷ درصدی فعالیت دارند.

وضعیت موفقیت در برقراری سرویس

طبق گزارش سازمان تنظیم مقررات رادیویی همراه اول با ۹۹.۸ درصد موفقیت در برقراری سرویس داده ۴ جی بهترین عملکرد را ثبت کرده و ایرانسل هم هم با حدود ۹۹.۵ درصد و رایتل با ۹۹.۳ درصد در رتبه های بعدی قرار گرفته اند و البته اپراتورها از نظر سرعت انتقال داده ها با اختلافی جزئی در رقابت هستند و در این فقره هم به ترتیب همراه اول، ایرانسل و رایتل قرار دارند. در واقع در زمینه میزان موفقیت در برقراری سرویس داده ۴ جی همراه اول با ۹۹.۴۵ درصد بهترین عملکرد را داشته و در بخش قطعی سرویس های داده هم رایتل ضعیف ترین عملکرد را داشته و در مقابل ۳ جی همراه اول بهترین عملکرد را تثبت کرده و بعد از آن ۳ جی و ۴ جی ایرانسل قرار دارند و ۴ جی همراه اول هم در موقعیتی بهتر از رایتل قرار می گیرد.

از نظر وضعیت شکایات در حوزه تلفن ثابت و سیار می توان گفت که حدود ۷۳ درصد شکایت مربوط به تلفن ثابت و ۲۷ درصد تلفن سیار بوده که در بخش پهن باند عملکرد نسبتا بهتری ثبت شده و تعداد شکایت روندی نزولی داشته است.

آیا این خبر مفید بود؟
کلمات کلیدی: همراه اول
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه