موج
کدخبر : ۴۰۵۸۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-405886

تحول دیجیتالی به عنوان موضوعی مشتری محور، کسب و کار محور و فرآیند محور به دلیل اهمیتی که در اقتصاد کشور دارد در اولویت برنامه های بانک ایران زمین و در چند سال گذشته برای توسعه ای این بخش بسترسازی کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، مشتری مداری و حرکت برمدار خواسته های مشتریان از مهم ترین عوامل موفقیت در صنعت بانکداری است، زیرا نفوذ گسترد فناوری های دیجیتالی در زندگی روزمره انسان ها سبب بوجود آمدن تغییرات گسترده در سبک زندگی مردم و مدل کسب و کارهای امروزی شده براین اساس بانک ها نیز به عنوان یک سازمان مردم نهاد از این قائده مستثنی نبوده  و باید رضایت مشتریان را در اولویت قرار دهند.

براین اساس تحول دیجیتال و بانکداری دیجیتال یکی از موضوعات داغ این روزهای صنعت بانکداری کشور است که به طور کلی تحول  دیجیتالی  پیش  از  آنکه  بحثی  فناور  محور  باشد؛ به معنای، موضوعی  مشتری  محور،  کسب  و  کار  محور  و  فرآیند  محور  است.

در واقع بانکداری دیجیتال به معنای سازماندهی بانکداری خرد است چون باید به نیازهای روزانه افراد پاسخگو باشد. بنابراین باز سازماندهی بانکداری الکترونیک و حرکت از ساختار و کالبد فیزیکی به سمت دیجیتالی از مشخصه‌های آن است.

براین اساس بانک ایران زمین تمام تلاش خود را در چند سال گذشته برای ایجاد یک ساختار منسجم و پیاده‌ سازی بانکداری دیجیتال انجام داده و در حال حاضر به عنوان یکی از بانک‌های پیشگام در حوزه بانکداری دیجیتال، در تمامی حوزه‌ها فعال بوده است و امیدوار است بتواند امسال طبق برنامه با ارائه سرویس‌ های جدید، تحولی را در صنعت بانکداری ایجاد کند به‌ عنوان بانک تمام‌ دیجیتالی و اولین بانک ایرانی در این حوزه معرفی گردد.

وجه تمایز بانکداری دیجیتال با اشکال دیگر بانکداری، تمرکز آن بر نیازهای مشتری و داده‌محور بودن آن است. در واقع بانکداری دیجیتال مستلزم تحول، فرهنگ‌ سازی و مدرن‌ سازی در تمام لایه‌های مدیریتی، فرآیندی، عملیاتی و فناوری است و تحقق این امر نیازمند گذار از یک دیدگاه محصول‌ گرا به مشتری‌ گرا و خدمت محور است که این روند در بانک ایران‌ زمین دنبال می‌ شود.

پلت‌فرم بانکداری دیجیتال ایران‌ زمین با نام «فراز» با بهره‌ گیری فناوری روز ایران‌زمین تلاش می‌کند تا با پیاده‌سازی بانکداری دیجیتال ضمن کمک به رشد و توسعه فعالیت‌های اقتصادی کشور، پنجره‌ای جدید از خدمات بانکی را همگام با تکنولوژی‌های روز دنیا به مردم کشورمان ارائه کند.

بانک ایران‌ زمین قصد دارد تا با رعایت کامل قوانین و مقررات پولی و مالی کشور، تجربیات برتر بین‌المللی را به‌کار بندد و خدمات خود را در بالاترین استانداردهای کیفی ارائه کند و با استفاده از نوآوری‌ها و فناوری‌های روز دنیا به لحاظ عملیات و کارآیی، پیشرو بانک‌های خصوصی کشور باشد تا راهکارهای بانکی و مالی کامل را به همه مشتریان خود ارائه کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`