موج
کدخبر : ۴۰۵۶۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-405697

علی اصغر ملکی در گفتگو با خبرگزاری موج؛

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تهران گفت: دولت باید در تامین نهاده های دامی اطمینان لازم را برای دامداران ایجاد کند، زیرا کشور امسال با خشکسالی مواجه بوده و بسیاری بره های ماده را به کشتار داده اند.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تهران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج با اشاره به اینکه کشور امسال با خشکسالی مواجه بوده، به همین دلیل دولت باید در تامین نهاده های دامی اطمینان لازم را برای دامداران ایجاد کند، گفت: دامداران در شش ماهه  نخست سال خود از علوفه رایگان برای نگهداری دام استفاده کرده اند اما در شش ماهه دوم نهاده دامی اهمیت ویژه ای در فعالیت دامداری ها دارد.

 علی اصغر ملکی با بیان اینکه یکی از دلایل کاهش قیمت گوشت عرضه دام به دلیل کمبود نهاده هاست، افزود: در شرایط کنونی عرضه گوشت بیشتر از تقاضا است، به همین دلیل احتمالا تا چند وقت آینده هم قیمت گوشت تغییر نکند.

او با تاکید بر اینکه وضعیت فعالیت دامداری ها در شرایط کنونی می تواند روی بازار سال آینده تاثیر بگذارد، تصریح کرد: با توجه به اینکه در ماه های آینده دامداران با مشکل تامین علوفه مواجه شوند، به همین دلیل عرضه بره های ماده به بازار زیاد شده و همین مساله میزان تولید و عرضه گوشت را افزایش داده است.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تهران با اشاره به افزایش نهاده ها گفت: در حال حاضر  هر کیلو کاه ۴۵۰۰ تومان، یونجه و جو هم هر کیلو ۶ هزار تومان هستند، به همین دلیل دامداری هایی که محصولات دپو ندارند با مشکل روبرو می شوند.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تهران با اشاره به اینکه اگر تامین نهاده دامداران انجام شود آنها خواهند توانست دام های خود را نگهداری کنند، گفت: با وجود مشکل کمبود نهاده ها و...، قیمت گوشت نسبت به سایر محصولات تغییر چندانی نداشته است از این رو پیش بینی می شود در شرایط کنونی هم وضعیت بازار با ثبات باشد.

او با تاکید بر اهمیت وجود دام های ماده در  کشور گفت: اگر دام های ماده در چند ماه آینده زایش می داشتند تعداد دام های کشور بیشتر می شدند و روی تولید گوشت نیز تاثیر می گذاشت.

وی همچنین ابراز داشت:‌سیاست های دولت در شرایط کنونی باید تامین نهاده ها برای حفظ تولید گوشت باشد، قیمت گوشت قرمز در چند وقت اخیر فعلا تغییر چندانی نداشته اما تداوم شرایط کنونی می تواند مشکلاتی را برای این بازار به وجود بیاورد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`