موج
کدخبر : ۴۰۵۵۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-405592

وزیر امور اقتصادی و دارایی خواستار رویکرد فعالانه تر سازمان حسابرسی به موضوع حکمرانی شرکتی، در حیطه نهادهای بخش عمومی شد.

به گزارش خبرگزاری موج، سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد، در مجمع عمومی عادی سالانه سازمان حسابرسی، با بیان اینکه متأسفانه در سنوات اخیر، شاهد بودیم بیش از ۵۰ درصد گزارش‌های حسابرسی نهادهای عمومی و شرکت‌های دولتی، مشروط بوده اند افزود: وقتی شاهد تکرار مکرر این اتفاق هستیم، حتماً باید موضوع مورد مداقه جدی قرار گیرد.

وزیر اقتصاد ادامه داد: انتشار این گزارش‌ها، تا کنون منجر به هیچ اصلاح رویه‌ای در شرکت‌های مذکور نشده است و این، مسئولیت امثال من را به عنوان رئیس مجمع عمومی برخی از این شرکت‌ها سنگین‌تر می‌کند.

خاندوزی با تاکید بر اینکه باید فرآیندهای مولد ناکارآمدی‌ها بنحوی اصلاح شوند که مثلاً تا پنج سال دیگر، شرکت‌های بخش عمومی، عملکردی فعال‌تر و منزه تر، به لحاظ حسابرسی داشته باشند تصریح کرد: سازمان حسابرسی با فراز و نشیب‌هایی در عملکرد خود مواجه بوده اما کماکان یک برند قابل اتکاء و بسیار بیش از این، قابل ارتقا محسوب می‌شود که امیدوارم در دولت جدید بتوانیم شاهد استفاده از این ظرفیت‌ها باشیم.

وی همچنین تاکید کرد: سازمان حسابرسی باید با بازگشت به جایگاه ویژه پیشین خود، بسیاری از مسیرهای انحرافی را که موجب عملکردهای هزینه زا برای بخش‌های عمومی و دولتی شده است اصلاح کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`