موج
کدخبر : ۳۹۷۳۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-397349

خبرگزاری موج گزارش می دهد؛

شاخص کل بازار سرمایه در یک ساعت ابتدای بازار افتی 23هزار واحدی داشت در حالی که هیچ کدام از پارامترهای اثرگذار بر بازار تغییری نداشته اند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، شاخص کل بازار سرمایه در یک ساعت ابتدای بازار افتی 23 هزار واحدی داشت در حالی که هیچ کدام از پارامترهای اثرگذار بر بازار تغییری نداشته اند. به طوری که قیمت ارز در روز شنبه نسبت به چهارشنبه هفته گذشته تغییر خاصی نداشته است و از طرف دیگر تصمیمی کلان در سطح اقتصادی هم گرفته نشده است.

به عبارت دیگر در حال حاضر مهمترین عواملی که می تواند باعث افت شاخص کل بورس شود افت قیمت ارز، افزایش نرخ سود بین بانکی و در نهایت تشدید تحریم هاست که هیچ کدام از این عوامل رخ نداده است و از طرف دیگر شاخص کل در روزهای معاملات قبلی نوسانات مثبتی داشته و با وورود سرمایه هم همراه بوده است به همین دلیل انتظار بر این بود که شاخص همچنان در حال درجا زدن باشد یا اینکه نوسانی رو بره بالا داشته باشد.

در شرایط کنونی پیش بینی می شود که شاخص کل در محدوده یک میلیون و 500 هزار واحدی به سطح حمایتی واکنش نشان دهد و اگر این محدوده را حفظ نکند روند نزولی بورس ادامه خواهد یافت، حالا باید دید در روزهای آتی آیا می تواند به این سطح حمایتی واکنش مثبت نشان دهد یا خیر.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، به نظر می رسد که در هفته های آینده مذاکرات برجای از سر گرفته شود و این منفی ها می تواند واکنشی به از سرگیری مذاکرات باشد، چراکه یکی از چشم اندازهای مذاکره کاهش قیمت ارز است، هرچند بسیاری از تحلیل گران معتقدند که واکنش اولیه ارز به آغاز مذاکرات مقطعی است و برای اینکه قیمت ارز در یک محدوده تثبیت شود باید بخشی از تحریم ها حداقل برداشته شود تا این کلاهش قیمت ارز پایدار بماند، از این رو هرگونه تغییر در شاخص کل بورس هم جنبه روانی و مقطعی دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها