English

۹۳ سال خدمت/ توسعه دانش بنیان با حمایت بانک ملی ایران

بانک ملی ایران، بزرگترین حامی شرکت های دانش بنیان است. این یک ادعا نیست، بلکه اطلاعات منتشر شده از سوی بانک مرکزی آن را تایید کرده است.

93 سال خدمت/ توسعه دانش بنیان با حمایت بانک ملی ایران

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران ، «شرکت دانش‌ بنیان» شرکت یا مؤسسه خصوصی یا تعاونی است که به منظور هم‌افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش محور، تحقق اهداف علمی و اقتصادی شامل گسترش و کاربرد اختراع و نوآوری و تجاری‌سازی نتایج تحقیق و توسعه شامل طراحی و تولید کالاها و خدمات، در حوزه فناوری‌های برتر و با ارزش افزوده فراوان فعالیت می کند.

بسیاری از متولیان شرکت های دانش بنیان گرچه ایده های خلاقانه برای حل مسائل در اختیار دارند، اما بدیهی است که بسیار از این ایدها برای تبدیل شدن به عملیات اجرایی، به منابع مالی نیازمندند.

بانک ملی ایران که از دیرباز حمایت از صاحبان ایده را در دستور کار داشته است،‌ اکنون و طبق یک فرایند برنامه ریزی شده، شرکت های دانش بنیان را تحت حمایت خود قرار داده است.

این روند تا جایی پیش رفت که دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور وقت، حمایت های بانک ملی ایران از شرکت های دانش بنیان را الگویی برای سایر بانک ها خواند.

داده های موجود در بانک مرکزی نشان می دهد که تنها در سه ماه ابتدایی سال جاری، نظام بانکی به 558 شرکت دانش بنیان معادل 127.1 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخته است.

این موضوع زمانی اهمیت پیدا می کند که بدانیم بیشترین تسهیلات در این مدت توسط بانک ملی ایران به مبلغ 30.2 هزار میلیارد ریال پرداخت شده است. به عبارت دیگر بیش از 23 درصد تسهیلات شرکت های دانش بنیان را بانک ملی ایران پرداخت کرده است.

تعدادی از شرکت های دانش بنیان که از بانک ملی ایران تسهیلات دریافت کرده اند

نام شرکت

مبلغ تسهیلات (میلیون ریال)

آریا ترانسفو قدرت

1.000.000

البرز دارو

1.386.790

مواد مهندسی مکرر

900.000

گرایش تازه کیش

470.000

صنایع آذر آب

412.980

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه