موج
کدخبر : ۳۹۴۹۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-394985

در جلسه دیدار رییس اتاق بازرگانی تهران با هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران بر سیاست های ارزی دولت با برای تداوم روند تامین کالاهای اساسی تاکید شد.

به گزارش خبرگزاری موج، در جلسه دیدار رییس اتاق بازرگانی تهران با هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران، ابوالحسن خلیلی رییس اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران گفت: این اتحادیه با حمایت های اتاق بازرگانی در دوره جدید فعالیت های خود، تلاش کرد گامی موثر در مسیر فعالیت های تشکلی بردارد تا نقش تسهیل گری میان واردکنندگان با وزارتخانه های جهاد کشاورزی و صمت ایفا کند.

خلیلی در ادامه با تاکید بر ضرورت شفاف سازی در سیاست گذاری های اقتصادی و سیاست های ارزی اظهار داشت: با توجه به مواجه شدن کشور با پدیده خشکسالی و معطوف شدن تلاش دولت برای تامین گندم مورد نیاز لازم است تا اقدامات کافی در زمینه لجستیک صورت بگیرد.

رییس اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران افزود: همزمانی دوره واردات گندم با سایر کالاهای اساسی می تواند برای جابجایی اقلام به داخل کشور اشکالاتی را ایجاد  کند.

وی خاطرنشان کرد: عدم اعلام سیاست های ارزی دولت با توجه به ضرورت تداوم روند تامین کالاهای اساسی به ویژه نهاده های دامی در نیمه دوم سال به عنوان یکی از موانع تداوم فرایند خرید و واردات کالا محسوب می شود.

در ادامه این جلسه، ناصر ایمانی مشاور  اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران تصریح کرد: سیاست های ارزی کشور لازم است تا در اسرع وقت شفاف سازی شود.

وی با اشاره به افزایش سهم دولتی ها از واردات نهاده های دام و طیور گفت: بر اساس سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی شرکت های دولتی اجازه فعالیت تجاری ندارند و این درحالیست که سهم دولتی ها از واردات نهاده های دامی طی سالهای اخیر از ۵ درصد به ۳۰ درصد رسیده است.

مسعود خوانساری رییس اتاق بازرگانی تهران پیشنهاد داد تا اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور در نامه ای مشکلات این صنف را به اتاق بازرگانی تهران اعلام نماید تا این معضلات در جلساتی که با سران کشور برگزار می شود، مطرح و نسبت به رفع آنها اقدام شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها