موج
کدخبر : ۳۹۰۵۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-390562

مصطفی دارایی نژاد:

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران گفت: دو دلیل اصلی افزایش قیمت هویج از هفته گذشته تاکنون، مربوطه به تغییر در میزان عرضه و دیگری مربوط به رشد تقاضا به دلیل بیماری کرونا است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف تهران ، مصطفی دارایی نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان تهران با بیان اینکه از هفته گذشته شاهد رشد قیمت هویج هستیم، افزود: دو دلیل اصلی افزایش قیمت هویج از هفته گذشته تاکنون، مربوطه به تغییر در میزان عرضه و دیگری مربوط به رشد تقاضا به دلیل بیماری کرونا است.

وی ادامه داد: در این فصل بیشترین هویج مصرفی در کشور از جنوبو شهر دزفول تامین میشود که اکنون در انتهای برداشت آن هستیم و عرضه کاهش داشته است.

دارایی نژاد با تاکید بر اینکه این کاهش عرضه بر افزایش قیمت موثر بوده است، افزود: البته کاهش عرضه مقطعی است و به زودی هویج تولیدی شهر‌های بروجرد و اصفهان روانه بازار میشود و پس از آن شهر‌های اطراف تهران محصول خود را به بازار عرضه میکنند.

دارایی نژاد گفت: با شدت گرفتن شیوع کرونا مصرف آب هویج و سیب تا چندین برابر افزایش یافته است، به نحوی که تنها در هویج درخواست‌ها به3 برابر رسیده است.

وی ادامه داد: با توجه به تولید بالای سیب در کشور در سالجاری افزایش تقاضا برای آبسیب قیمت‌ها را بالا نبرده، اما در هویج شرایط متفاوت است و در حال حاضر به اندازه رشد تقاضا محصول در بازار نیست.

دارایی نژاد با بیان اینکه قیمت عمده هر کیلوگرم هویج در میادین تا 20 هزار تومان هم بالا رفته بود، افزود: امروز قیمت‌ ها تا حدودی تعدیل داشته و به 15 تا 16 هزار تومان رسیده است که البته تا هفته آینده قیمت این محصول تا 10 هزار تومان کاهش خواهد یافت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها