موج
کدخبر : ۳۸۸۵۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-388513

مدیرعامل شرکت توانیر خبر داد؛

مدیرعامل شرکت توانیر با تاکید بر اینکه امسال مصرف برق به دلیل گرما شدت گرفته است، گفت : به دلیل خشکسالی تولید برق هم کاهش یافته و ناترازی تولید و مصرف به وجود آمده است و 66 هزار و 88 مگاوات دو روز پیش برق در کشور مصرف شده که رکود مصرف در کشور است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، مدیرعامل شرکت توانیر در آغاز رزمایش سراسری  پایش و رصد مدیریت مصرف برق کشور که به صورت ویدئو کنفرانس هم برگزار می شد، گفت: کاهش بارندگی و خشکسالی و خروج‌بخش مهمی نیروگاه‌های برق آبی از مدار و افزایش مصارف امسال باعث شد تا شبکه دچار مشکلاتی شود اما با همت همه همکارم صنعتدب ق توانستیم از این شرایط عبورکنیم.

 محمدحسن متولی زاده افزود: در هفته های اخیر درخواست از مردم برای کاهش مصرف نتیجه اثر بخشی داشته است و امروز بسیخ به دنبال کمک به صنعت برق است و ماهم استقبال کردیم و در حال حاضر رزمایش بسیج صنعت برق راه افتاده است که بیش از 2 هزار نیروی اجرایی و 12 هزار نیروی بسیجی وارد کنترل مصرف برق ادارت و اصناف انجام می دهند.

او افزود:هرچه مصارف در هر یک از این بخش ها کاهش یابد، می تواند تاثیر بزرگی در پایداری شبکه داشته باشد.

متولی زاده با تاکید بر اینکه امسال مصرف برق به دلیل گرما شدت گرفته است، گفت : به دلیل خشکسالی تولید برق هم کاهش یافته و ناترازی تولید و مصرف به وجود آمده است و 66 هزار و 88 مگاوات دو روز پیش برق در کشور مصرف شده که رکود مصرف در کشور است و از آنجایی که تولید برق بیشتر از 54 هزار مگاوات نبوده است ناترازی در این بخش به وجود امده است، از این رو خواسته ما همچنان صرفه جویی در مصرف برق است. 

 همچنین مسعود صادقی مدیرکل مهندسی و راهبری شبکه برق  در این مراسم گفت: امروز ۱۵۰۰ خودروی عملیاتی، 5 هزار نیروی عملیاتی برقی و ۸هزا ر نیروی بسیج در این رزمایش مشارکت خواهند کرد تا بیش از ۲ هزار نقطه مورد پایش و  بازرسی قرار گیرد.

مصارف غیرضروری را کاهش دهیم

 جانشین عملیاتی سازمان بسیج نیز در این مراسم گفت: به منظور رعایت حال هموطنانی که بیمارانی که درگیر کرونا هستند یا به دستگاه اکسیژن نیازمندند، می بایست همه‌نسبت به کاهش مصرف برق اقدام کنیم و تا حد امکان مصارف غیرضروری را کاهش دهیم.

سردار سیف تاکید کرد: وضعیت مطلوب چیز دیگری است اما اکنون بیش از ۱۰درصد کمبپد تولید برق داریم که باید به نحوی جبران کنیم.

سیف با بیان اینکه برق امکان ذخیره سازی گسترده ندارد بر لزوم برگزاری رزمایش مشابه در تمام وزارتخانه تاکید کرد و گفت: هر کس حتی اگر بتواند یک لامپ را خاموش کند، بخش مهمی از مشکل برق حل خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها