موج
کدخبر : ۳۷۹۹۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379997

معاون فنی و امور گمرکی گمرک درباره علت رسوب کالا‌های اساسی در گمرکات توضیحاتی داد.

به گزارش خبرگزاری موج، مهرداد جمال ارونقی معاون فنی و امور گمرکی گمرک در رابطه با علت رسوب کالا‌ها در گمرک اظهار کرد: بیشتر کالا‌هایی که در گمرک رسوب کرده اند، کالا‌های اساسی هستند و مسلما تبعات آن در بازار‌های داخلی بروز می‌کند.

او ادامه داد: این کالا‌ها در ۲۵ گروه هستند که از این تعداد، ۶ قلم کالا بیشترین رسوب را دارند که از ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی استفاده می‌کنند. تا زمانی که این ارز تامین نشود، اسناد مالکیت از فروشنده به خریدار داخلی نمی‌رسد و باعث رسوب کالا‌ها می‌شود. البته عوامل متعدد دیگری نیز هستند که باعث این رسوب می‌شوند.

او افزود: در تاریخ ۲۴ تیر ماه سال قبل، مصوبه ستاد هماهنگی دولت ابلاغ شد. اما این مصوبه با وجود اینکه در مورد کالا‌های اساسی تعیین تکلیف کرده بود که چگونه رقم بخورد و گمرک چه اقداماتی را انجام دهد؛ در اجرا با چالش‌های زیادی مواجه شد.

این مقام مسئول بیان کرد: این امر باعث شد تا در مهر ماه سال قبل، معاون اول رئیس جمهور شخصا در بندرعباس حضور پیدا کنند و از نزدیک در جریان ترخیص کالا‌ها و رسوب این کالا‌ها قرار بگیرند. در جریان این سفر نیز مصوباتی ابلاغ شد، اما مجددا در جریان اجرایی آن با مشکلاتی مواجه شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها