موج
کدخبر : ۳۷۵۸۱۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-375817

مدیرکل مدیریت بحران شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در پاسخ به موج؛

فرهان گرگانی گفت: حدود 282 شهر 10 درصد کمبود آب دارند و 55 شهر دیگر تا 20 درصد مشکل آب دارند و 100 شهر دیگر کشور دچار حداکثر تنش آبی هستند و به طور میانگین بالای 20 درصد کمبود آب دارند.

مدیرکل مدیریت بحران شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری موج درباره تعداد شهرهای که دچار حداکثر تنش آبی هستند، گفت: در حال حاضر از مجموع 1346 شهر کشور حدود 1064 شهر مشکلی از نظر تنش آبی ندارند، هرچند ممکن است در آینده این عدد تغییر کند و حدود 282 شهر  10 درصد کمبود آب دارند و 55 شهر دیگر تا 20 درصد مشکل آب دارند و 100 شهر دیگر کشور دچار حداکثر تنش آبی هستند و به طور میانگین بالای 20 درصد کمبود آب دارند.

فرهان گرگانی با اشاره به اینکه منظور از تنش آبی این است که مصرف آب بر تولید آب فزونی پیدا می کند، افزود: در تابستان سال گذشته 5 هزار روستا به وسیله 500 تانکر آبرسانی می شد و امسال از مجلس پیگیر هستیم که اعتبار برای هزار تانکر جدید تخصیص یابد.

او تاکید کرد: در بودجه امسال 9 هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده اما باید قبل از ورود به پیک مصرف باید تخصیص یابد تا اثرگذار باشد و اگر بعد از تابستان اختصاص یابد تا برای اجرای پروژه های سال آینده اثرگذار خواهد بود.

همچنین مرتضی برفی مدیرکل دفتر بودجه آبفا درباره تاثیر پروژه آب امید در کاهش مصرف گفت: آمارها درباره آب امید در سه ماهه امسال نشان می دهد که سه درصد میزان مصرف آب کاهش یافته، اما برای تحلیل دقیق تر آن نیازمند ارزیابی سه فصل است

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها