موج
کدخبر : ۳۶۸۳۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368336

اردکانیان:

وزیر نیرو گفت: در حال حاضر تا به امروز ۲۸۸ روستا در نقاط مختلف از نعمت برق در پویش هر هفته الف_ب ایران برخوردار شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، رضا اردکانیان وزیر نیرو در قالب چهل و سومین هفته پویش هرهفته_الف_ب_ایران؛ که صبح امروز در وزارت نیرو برگزار شد، گفت: امروز هفته چهل و سوم این پویش است که در مجموع ۲۳۸ طرح بزرگ و ۵۳ طرح ساز و کاری به مرحله افتتاح با ۶۶ هزار میلیارد ریال به بهره برداری رساندیم.

او ادامه داد: در حال حاضر تا به امروز ۲۸۸ روستا در نقاط مختلف از نعمت برق در پویش هر هفته الف_ب ایران برخوردار شدند، همچنین ۱۵ پروژه پست خطوط انتقال بهینه سازی شبکه فوق توزیع و توزیع نیروی برق در استان‌های کرمانشاه، گیلان، فارس و آذربایجان شرقی به بهره برداری می‌رسند.

اردکانیان افزود: همچنین ۲ نیروگاه مقیاس کوچک در مجموع به ظرفیت ۱۰.۵ مگاوات و برق رسانی به ۸۳ روستا با مجموع یک هزار و ۲۶۸ خانوار در ۱۷ استان به مدار بهره برداری می‌رسند.

وزیر نیرو گفت: فاز اول طرح آبرسانی به ملایر از سد کلان را که با احداث تصفیه‌خانه آب به ظرفیت ۳۸۰ لیتر بر ثانیه، آبگیر و ایستگاه پمپاژ آب ورودی به تصفیه‌خانه با ظرفیت ۶۰۰ لیتر بر ثانیه و اجرای خط انتقال به طول ۳۸ کیلومتر تکمیل شده، به بهره‌برداری رساند.

او اضافه کرد: این پروژه آب شرب بهداشتی و پایدار را برای جمعیتی بالغ بر ۱۷۰ هزار نفر تامین می‌کند. اعتبار این طرح آبرسانی ۱۳۲ میلیارد تومان بوده که ۸۰ میلیارد تومان آن مربوط به بخش خصوصی و ۵۲ میلیارد تومان آن مربوط به بودجه عمومی است.

اردکانیان تصریح کرد: در واقع امسال یکی از سال‌های مهم در کسب دستاورد‌های بزرگ برای مردم کشور است که خوشبختانه بدون عدم وقفه در تمامی عرصه‌ها با توجه به بیماری کرونا و جنگ اقتصادی صورت گرفته است و این خود یک سرمایه بزرگ برای مردم کشور است.

وی افزود: امروز در هفته چهل و سوم در دو روز افتتاح و بهره برداری در استان‌های مختلف داشته باشیم، امروز هم ۲۰ پروژه با سرمایه گذاری ۵۸۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

وزیر نیرو گفت: اصل موضوع مهم اجرای این پروژه‌ها تعلق خاطر تمامی آحاد صنعت و برق است، همانطور که وزیر نیرو خود را مسئول می‌داند تمامی دست اندرکاران ایجاد این حس تعلق را دارند که تمامی کار‌ها و پروژه‌ها صورت می‌گیرد.

اردکانیان ادامه داد: خدارو شکر می‌کنیم که توفیق آن را یافتیم که به مردم کشورمان خدمت کنیم، در مجموع ۲۹۱ پروژه با سرمایه گذاری ۶۶ هزار میلیارد تومان را به بهره برداری رساندیم، امیدواریم این قطار تداوم داشته باشد تا به نحوه شایسته این پروژه‌ها صورت گیرد.

وی افزود: ما باید در سازمان‌های دولتی و غیر دولتی قانونی را در بودجه داشته باشیم تا سهم وسیعی را در سال ۱۴۰۰ داشته باشیم تا دولت سیزدهم بتواند این حرکت را جلو ببرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها