موج
کدخبر : ۳۶۵۲۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365282

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در پاسخ به خبرگزاری موج؛

فهیمی گفت: بانک ها تا 60 درصد ارزش سهام را می توانند تا مدت یک ماه بدون کارمزد در غالب کارت اعتباری به سهامداران بدهند و در صورتی که مدت آن بیش از یک ماه شود به تسهیلات سه ساله تبدیل می شود و تعیین میزان سود در اختیار بانک ها خواهد بود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج، مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه واگذاری سهام عدالت در پرنوسان ترین شرایط بورس اتفاق افتاده است، گفت: تاکنون طرحی به این بزرگی در بورس اوراق بهادار تاکنون نداشته ایم زیرا ارزش سهام عدالت به بزرگی بودجه کشور است.

فهیمی با بیان اینکه این دارایی از کنترل دولت خارج شد و به بورس منتقل شده است، افزود: تملک این دارایی ها توسط مردم در روش مستقیم و غیرمستقیم اتفاق افتاده و همواره بر عدم فروش دارایی ها تاکید کرده ایم و اگر قرار باشد این میزان دارایی یکباره فروخته شود به بورس و دارایی مردم آسیب می زند.

او با تاکید بر اینکه همواره تلاش کرده ایم زیرساخت های لازم برای نظارت مردم بر داراییشان فراهم کنیم، افزود: حق فروش سهام عدالت برای همه سهامداران وجود دارد و در شرایط کنونی در موج دوم آزادسازی دارایی سهام عدالت هستیم و 30 میلیون نفری که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند می توانند با انتخاب هیات مدیره راسا سهام خود را مدیریت کنند.

فهیمی با بیان اینکه 15 شرکت استانی مجامع خود را برگزار کرده اند، گفت: در حال حاضر با ورود شرکت های سرمایه گذاری استانی ارتباط مستقیم با ارکان بورس از طریق سامانه سجام فراهم شده است .  

او با بیان اینکه اگر تعداد سهامداران در نخستین مجمع به حد نصاب نرسد در مجمع بعد با هر تعداد سهامدار برگزار شود، گفت: تلاش ما این است که مجامع با حداکثر اعضا برگزار شود.

او با تاکید بر اینکه امکان فروش 40 درصد مابقی سهام عدالت وجود ندارد، اظهار کرد: در حال حاضر هماهنگی های با نهادهای مالی و...ایجاد شده تا سمت عرضه تحریک شود و امکان نقدشوندگی برای افرادی که 60 درصد سهام عدالت را نفروخته اند محیا شود.

فهیمی درباره کارت اعتباری بانکی برای سهامداران عدالت به خبرنگار خبرگزاری موج گفت: بانک ها تا 60 درصد ارزش سهام را می توانند تا مدت یک ماه بدون کارمزد به سهامداران بدهند و در صورتی که مدت آن بیش از یک ماه شود به تسهیلات سه ساله تبدیل می شود و تعیین میزان سود  در اختیار بانک ها خواهد بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها