موج
کدخبر : ۳۵۹۹۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359991

اسلامی در حاشیه جلسه هیات دولت:

وزیر راه و شهرسازی گفت: برای مالکان خانه ‌های خالی پیامک فرستادیم و با راستی آزمایی مقدماتی که انجام دادیم، از حدود ۳ ماه پیش ۳۰۰ هزار واحد مسکونی را به سازمان مالیاتی معرفی کردیم که باید از این واحدها به موجب قانون، مالیات اخذ شود.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت با اشاره به موضوع مالیات از خانه‌های خالی، اظهار کرد: طراحی که وزارت راه و شهرسازی داشت، ایجاد سامانه جامع املاک و اسکان بود که ما با لطف الهی سال گذشته این سامانه را طراحی، رونمایی و عملیاتی کردیم و نزدیک یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی را مورد شناسایی قرار دادیم.

اسلامی گفت: برای مالکان این واحدها پیامک فرستادیم و با راستی آزمایی مقدماتی که انجام دادیم، از حدود ۳ ماه پیش ۳۰۰ هزار واحد مسکونی را به سازمان مالیاتی معرفی کردیم که باید از این واحدها به موجب قانون، مالیات اخذ شود.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه گفت: سیاستی که دولت دنبال می‌کند این است که ما مسکن را از یک کالا و وسیله زندگی به یک کالای سرمایه‌ای تبدیل نکنیم. تبدیل شدن مسکن به کالای سرمایه‌ای موجب آزار مردم می‌شود و به اقتصادی کشور آسیب وارد می‌کند. ما وقتی می‌گوئیم 2 میلیون و 500 هزار واحد مسکونی خالی داریم، مفوم آن این است که نقدینگی در چرخه اقتصاد قرار ندارد.

اسلامی گفت: ما وقتی تعداد واحدهای مسکونی را با تعداد خانوارها تطبیق می‌دهیم، می‌فهمیم که کمبود واحد مسکونی وجود ندارد. آنهایی که می‌گویند دولت تحرک نداشته و تولید مسکن متوقف شده است، باید بدانن که جمع خانه های خالی با جمع خانوارها با یکدیگر همتراز است.

وی ادامه داد: سیاست دولت این است که برای قشر آسیب پذیر و ضعیف جامعه برنامه مسکن داشته باشد که طرح اقدام ملی مسکن به خوبی طراحی و معماری شده است و فؤایند تامین مسکن مردم در قالب این طرح در جریان است. امیدواریم بتوانیم این طرح را پایدار کنیم تا چرخه تولید و عرضه مسکن پابرجا باشد.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که آیا هدف دولت از اخذ مالیات بر خانه های خالی درآمدزایی است؟، گفت: دولت هر ریالی که از کسب می‌کند را باید در قانون بودجه بیاورد تا مجاز به استفاده از آن باشد.

اسلامی در پاسخ به سوالی درخصوص آخرین وضعیت پیگیری پرونده هواپیمای اوکراینی، گفت: رسیدگی به سانحه هواپیما به دور از هرگونه حاشیه و رفتار غیر حرفه‌ای انجام شده است. شرکت بهره بردار یعنی اوکراین و شرکت سازنده یعنی بوئینگ در فرآیند بررسی سانحه نقش داشتند. جمع بندی سانحه انجام و گزارش نهایی پرینت شده و در اختیار تمام ذیربطان قرار گرفته است و بزودی در سامانه اطلاع رسانی سازمان هواپیمایی کشوری برای همه قابل مطالعه خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها