موج
کدخبر : ۳۵۶۱۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356154

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: ۲۷ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری در بندر خرمشهر افزایش یافته و بیش از ۲۵۷ میلیون دلار کالا از مسیر دریایی این بندر در ۸ ماه گذشته صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر  با اشاره به اینکه 27 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری در بندر خرمشهر افزایش یافته گفت: بیش از ۲۵۷ میلیون دلار کالا از مسیر دریایی این بندر در ۸ ماه گذشته صادر شده است.

 نوراله اسعدی درباره عملکرد بندر خرمشهر درهشت ماهه سال جاری، تصریح کرد: طی مدت یاد شده، بیش از ۲ میلیون و ۲۵ هزار و ۴۶۱ تن کالا در بندر خرمشهر بارگیری شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۲۹ درصدی را نشان می دهد.

وی تصریح کرد: در دوره زمانی هشت ماه امسال ۳۲۵ فروند شناور غیر کانتینری بالای هزار تن و ۴۳۹ فروند شناور بالای هزار تن در بندر خرمشهر تردد داشته اند که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از افزایش  ۲۲ و ۱۸ درصدی برخوردار است.

مدیر کل  بندر و دریانوردی خرمشهر در خصوص افزایش حجم عملیات تخلیه و بارگیری در بندر خرمشهر، اظهار داشت: طی این مدت دو میلیون و ۱۲۰ هزار و ۱۳۳ تن کالا در بندر خرمشهر تخلیه و بارگیری شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۲۷ درصدی را نشان می دهد.

 گفتنی است بندرخرمشهر؛ با برخورداری از ۲۰ پست اسکله،۲۳۰ هکتار وسعت و با استفاده از پتانسیل منطقه تجاری صنعتی آزاد اروند و بهره مندی از مزایا و معافیت های منحصر به فرد در منطقه، آمادگی لازم برای ارائه تسهیلات به سرمایه گذاران و خطوط مختلف کشتیرانی را داراست.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها