موج
کدخبر : ۳۵۴۹۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354948

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در گفتگو با خبرگزاری موج؛

یدالله صادقی گفت: در حال حاضر هیچگونه قیمت مصوبی برای میوه و تره بار وجود ندارد و تعیین قیمت براساس میانگین قیمت در میادین میوه و تره بار است و براساس همان قیمت نظارت ها در سطح شهر انجام می شود و با گرانفروش ها برخورد می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در گفتگو با خبرگزاری موج با اشاره به اینکه در حال حاضر هیچگونه قیمت مصوبی برای میوه و تره بار وجود ندارد و تعیین قیمت براساس میانگین قیمت در میادین میوه و تره بار است، گفت: براساس همان قیمت تره بار نظارت ها در سطح شهر انجام می شود و با گرانفروش ها برخورد می شود.

یدالله صادقی با بیان اینکه قیمت میوه و محصولات کشاورزی تابع تغییرات فصلی و میزان کشت و عرضه و تقاضا است، افزود: ذاتا میوه و تره بار براساس عرضه و تقاضا قیمت گذاری می شوند اما از محل مبدا فروش محصول که میدان میوه و تره بار است کشف قیمت صورت می گیرد و توسط غرفه داران فاکتور صادر می شود و بازرسان سازمان صنعت و معدن و تحارت هم براساس همان میانگین قیمت یا فاکتورها نظارت در سطح شهر را انجام می دهند.

تخلفی محرز شود، برخورد می شود

او با تاکید بر اینکه اگر شکایتی به آنها برسد و تخلفی محرز شود برخورد می شود، تصریح کرد: در حال حاضر گزارش های زیادی از سوی مردم به سامانه ۱۲۴ ارسال می شود و ۲۴ ساعته تماس ها برقرار است اما بعد از اینکه صدای مردم دوباره بازبینی و مورد بررسی قرار گرفت مواردی که قابل رسیدگی هستند تعیین می شود، به طور کلی در شبانه روز ۵ تا ۶ هزار تماس با اپراتورهای سامانه ۱۲۴ گرفته می شود و درصد کمی از آن ها قابلیت بازرسی دارند.

او در پاسخ به اینکه چقدر تفاوت قیمت در محصولات میوه و تره بار در مناطق مختلف تهران وجود دارد، تصریح کرد: تفاوت قیمت ها بستگی به هزینه حمل دارد برای نمونه اگر یک کیلو گوجه فرنگی درجه یک در یک منطقه تهران قیمت مشخصی دارد و در منطقه دیگری آن گوجه فرنگی ممکن است کمی متفاوت باشد زیرا هزینه حمل و نقل متفاوت است و در هر منطقه ممکنه ۵ درصد اختلاف داشته باشد.

میوه ها جزو کالاهای صادراتی هستند

صادقی با تاکید بر اینکه در حال حاضر میوه ها جزو کالاهای صادراتی هستند، تصریح کرد: به طور قطع میزان عرضه در بازار روی قیمت تاثیر می گذارد، اما نظارت براساس قیمت های اعلامی میوه و تره بار وجود دارد و هم اکنون بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت در میدان تره بار مستقر هستند و در سطح شهر هم بازرسانی حضور دارند تا به شکایت های اعلامی از سوی سامانه ۱۲۴ رسیدگی کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، در چند هفته گذشته قیمت چند محصول همچون گوجه فرنگی، سیب زمینی و انار به شدت افزایش یافته و در حالی که چندبرابر قیمت معمول عرضه می شود برخی مسئولان وزات جهاد کشاورزی صادرات را دلیل این موضوع عنوان می کنند و برخی دیگر از سرما و از دست رفتن محصولات سخن می گویند. با این آنچه که کاملا بدیهی است که امسال نسبت به سال های گذشته دما تغییر چندانی نداشته و از طرف دیگر محصول انار و گوجه و ... کاملا تولید داخلی هستند و هیچ ارتباطی با قیمت ارز ندارند به همین دلیل مهمترنی دلیل این گرانی ها صادرات محصولات کشاورزی است که باعث کاهش عرضه در بازار داخلی شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    ترک برندارند بااین برخورداری که میکنن باگران فروشی!!!عجیبه ملت خودش جنس داخلیوبایدطوری پول بده انگارازگمرک ردشده باارزفلان قیمت ومسئولینم مشغول بازیه کی بود کی بود من نبودم هستن انگار!دیگه شترسواری که دولادولانمیشه خودشون میفرستن اونور وسودشومیکنن جیب مبارک اگه نخوان ورفاه ملتوبخوان جلوشومیگیرن!چطور الان همه جاروتعطیل کردن؟!وازنه به بعدکسی حق ترددنداره!مهم خواسته که نمیخان وکلاما انیاواقعاملت بدبختی هستیم!

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها