موج
کدخبر : ۳۵۴۰۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354095

طبق آخرین گزارش رگولاتوری، همراه اول توانسته ۴۴٩١٨ روستا را تحت پوشش خدمات شبکه خود درآورد.

به گزارش خبرگزاری موج، میزان پوشش اپراتورهای تلفن همراه در شهرها، روستاها و جاده‌ها با انتشار جدیدترین گزارش دوره‌ای سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام شده است.

جدیدترین گزارش دوره‌ای سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره آمار بخش ICT نشان می‌دهد که در بخش ارتباطات سیار تعداد «روستاهای تحت پوشش خدمات تلفن همراه» رشد مناسبی داشته و « همراه اول » توانسته ۴۴٩١٨ روستا را تحت پوشش خدمات شبکه خود درآورد که حدود ٢.۵ برابر روستاهای تحت پوشش «ایرانسل» است.

در ادامه این گزارش به پوشش ١٨١٢٧ روستا توسط «ایرانسل» و ۶٠۴ روستا نیز توسط «رایتل» اشاره شده است.

در شاخص «درصد پوشش جمعیتی» نیز همراه اول ٩۶.٩ درصد، ایرانسل ٨٧.٢١ درصد و رایتل ۵٨.٠۴ درصد از جمعیت کشور را تحت پوشش قرار داده اند.

اپراتور اول تلفن همراه با در اختیار داشتن بیشترین میزان پوشش جمعیت روستایی، همچنین بیشترین میزان پوشش جاده‌ ای در کشور را با پوشش ٧۴۵٩۶ کیلومتری، در اختیار دارد. بعد از آن اپراتور دوم با پوشش ۵٧٧۶٣ کیلومتر و اپراتور سوم با پوشش ٢٣٨١٩ کیلومتری قرار گرفته‌اند.

همراه اول

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
 • پاسخ

  سلام خسته نباشید، ما منطقه ای هستیم که محروم نیست همدان. تویسرکان روستای کارخانه و قصبستان، تمام روستاهای اطراف ما دارای پوشش اینترنتی هستن جز این دو روستا و مجبوریم از وای وفا استفاده کنیم. اگر بیرون از منزل نیاز به نت داشته باشیم دست و پا بسته و بی نتیجه، اگر امکان داره پیگیری کنید. باتشکر

 • پاسخ

  سلام خسته نباشید
  با استحضار می رساند، روستای ممان از توابع شهرستان میانه در استان آذربایجان شرقی با ۵۰۰ خانوار جمعیت از نبود اینترنت رنج می برد. در عصر ارتباطات منطقی نیست که مردم کشوری که ادعای برتری در منطقه را دارد. دانش آموزانش در زمان شیوع بیماری کرونا رفتن به مدرسه امکان پذیر نیست و ارتباط اینترنتی با معلمش را ندارد. به ناچار دانش آموزان این روستا متحمل هزینه‌های زیادی می شوند و با ساکن شدن در مرکز شهرستان ( میانه) در مدارس شهر ثبت نام می کنند. و نبود اینترنت بهانه‌ای مهاجرت روستاییان به شهرها میشود.
  بی تفاوتی مسئولین باعث شده در عرض یکسال ساکنین روستای ممان به نصف کاهش یابد.
  علی جباری از روستای ممان

 • متاسفانه آنتن دهی همراه اول در شهرک دریا واقع در کرج مهرشهر بلوار امام زاده طاهر بسیار ضعیف است وتا کنون نتوانسته ایم این مشکل را رفع کنیم البته محوطه امام زاده طاهر جانمایی مناسبی جهت نصب آنتن است.

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها