موج
کدخبر : ۳۵۳۳۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353327

رزم حسینی:

وزیر صمت گفت: حدود ۸۰۰هزار تن کالا از گمرکات کشور ترخیص شده و ۳ونیم میلیون تن کالای اساسی دیگر نیز در حال گذراندن تشریفات گمرکی برای ترخیص است.

به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت در بازدید از گمرک شهید رجایی و در جلسه بررسی موانع و مشکلات ترخیص کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید در بنادر و گمرکات گفت: امروز به‌همراه مدیران و مسئولان نظارتی و دستگاه قضایی بازدید هوایی از گمرک بنادر شهید رجایی و باهنر داشتیم و وضعیت کالاهای موجود در گمرک بازدید شد.

 

وی افزود: خوشبختانه روند ترخیص کالا خیلی خوب در حال انجام است و مصوبه اخیر هیئت دولت که رئیس جمهور ابلاغ کرده است به این ترخیص کالاهایی که مدت‌ها در گمرکات مانده بودند کمک زیادی کرد.

وزیر صنعت گفت: هدف ستاد ما ارزیابی از چگونگی ترخیص کالاها بود و آن‌گونه که مسئولان گمرک به من گزارش دادند از مجموع 8 میلیون و 300 هزار تن کالا در گمرکات کشور شامل گمرکات شهید رجایی، باهنر، بندر امام خمینی و بندر امیرآباد حدود 800 هزار تن کالا ترخیص شده ‌و 3 و نیم میلیون تن کالای اساسی دیگر در حال ترخیص است و در حال انجام تشریفات گمرکی است.

رزم‌حسینی تأکید کرد: امیدواریم با توجه به جنگ اقتصادی بوروکراسی اداری را کم کنیم و این آفت و مصیبتی که در کشور وجود دارد و اقتصاد را در محاصره خود قرار داده است با کمک همه دستگاه‌ها کمتر شود.

وی اضافه کرد: یکی از موفقیت‌های مصوبه اخیر هیئت دولت همین کاهش بوروکراسی و کمک به تسریع ترخیص کالا بود.

وزیر صمت گفت: من فکر می‌کنم در چند ماه آینده این ترخیص کالا تأثیر خود را در اقتصاد نشان خواهد داد و تولید و صادرات افزایش پیدا خواهد کرد و با توجه به روان‌سازی واردات از محل صادرات، صادرکنندگان رغبت بیشتری خواهند داشت و با رفع تعهد ارزی صادرات خود را انجام دهند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها