موج
کدخبر : ۳۵۲۹۵۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-352951

محمد اسلامی:

وزیر راه و شهرسازی گفت: امسال در تولید چرخ و محور واگن خودکفا شده‌ایم و در تولید ترمز واگن هم ۱۰۰ درصد به خودکفایی رسیده‌ایم

به گزارش خبرگزاری موج، محمد اسلامی  وزیر راه و شهرسازی پیش از ظهر امروز در مراسم الحاق ۱۲۲ دستگاه انواع ناوگان به شبکه ریلی، با اشاره به نامگذاری امسال به نام جهش تولید، گفت: ما در مقابل تهاجم دشمن و جنگ اقتصادی قرار داریم، بنابراین باید در جهت برداشتن موانع تولید اهتمام ویژه داشته باشیم.

وی افزود: در شرایط کنونی و ماه‌های پرالتهاب گذشته باید به رویه‌ها توجه خاص داشته باشیم، زمانی که رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهور و مصوبات ستاد اقتصادی بر این استوار است که هیچیک از نهاده‌های تولید در گمرکات باقی نماند، شگفت انگیز است که چرخ و محور واگن یک سال در گمرک می‌ماند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه البته امسال در تولید چرخ و محور واگن خودکفا شده‌ایم و در تولید ترمز واگن هم ۱۰۰ درصد به خودکفایی رسیده‌ایم ادامه داد: در فرآیند خصوصی‌سازی مواجه با اقداماتی هستیم، هنوز برخی کارخانجات بزرگ ما از این نابسامانی‌ها در رنج است.

وی بیان کرد: در ستاد ملی کرونا موضوع وام شرکت‌های ریلی مصوب و دنبال شد و از بانک ملت می‌خواهیم در پرداخت تسهیلات حمایتی به شرکت‌های ریلی شرایط را تسهیل کنند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تجهیز، نوسازی و روزآمدسازی در بخش ناوگان ریلی، گفت: در بخش زیرساخت از ظرفیت تولید ملی بهره‌مند بوده‌ایم، برای اولین بار است که در سال جاری زیرساخت ریلی را توسعه می‌دهیم و در کنار آن نیروی انسانی به عنوان بالاترین ارزش ما در شرکت راه‌آهن در قالب سامانه‌ای اطلاعات آنها بررسی می‌شود تا سازمانی هوشمند و کارآمد در راه‌آهن داشته باشیم.

به گفته اسلامی، امسال هر چه خطوط ریلی جدید ایجاد شده، با استفاده از محصولات داخلی و تولیدات ریل ملی بوده است.

وزیر راه همچنین یادآور شد: شرکت راه آهن در حال تبدیل شدن به نهادی به روز همراه با افزایش بهره‌وری و خدمات رسانی به مردم است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها