موج
کدخبر : ۳۴۹۷۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349757

معاون گمرک ایران:

معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران گفت: طبق بررسی های صورت پذیرفته توسط گمرکات مرزی کشور، صادرات هیچ گونه دارویی به کشور عراق از طریق مرزهای رسمی کشور صورت نپذیرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج، مهرداد جمال ارونقی معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران با توجه به انتشار خبری در فضای مجازی مبنی بر کشف صدها هزار دلار داروی قاچاق از ایران گفت: طبق بررسی های صورت پذیرفته توسط گمرکات مرزی کشور، صادرات هیچ گونه دارویی به کشور عراق از طریق مرزهای رسمی کشور صورت نپذیرفته است.

 وی بیان کرد: صرفاً طی ماه گذشته چند محموله دارو از طریق قلمرو جمهوری اسلامی ایران و با رعایت کامل تمام مقررات مربوط و کنترل های لازم، ترانزیت خارجی شده است که مبدأ این داروها نیز کشورهای خارجی بوده است.

* صادرات کالاهای اساسی و ضروری از جمله دارو به خارج از کشور ممنوع است

معاون گمرک ایران با بیان لزوم صدور مجوزهای قانونی از جمله مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای صادرات دارو افزود: صادرات کالاهای اساسی و ضروری از جمله دارو به خارج از کشور ممنوع است.

ارونقی، پروسه واردات، انجام تشریفات گمرکی، ترخیص قطعی و توزیع داروهای خارجی در کشور  را یک پروسه سیستماتیک برشمرد و اعلام کرد: ورود داروی خارجی به کشور با صدور مجوز از سوی وزارت بهداشت صورت پذیرفته و این مرجع، داروهای ترخیص شده را تا مرحله توزیع، رصد می نماید بنابراین صادرات مجدد این حجم دارو از مبادی رسمی، آنهم با ممنوعیت صدور دارو و کالاهای اساسی و ضروری، دور از ذهن به نظر می رسد و قطعاً می توان ابراز داشت خروج این محموله از طریق گمرکات کشور به خارج از کشور صورت نپذیرفته است.

معاون گمرک ایران اشاره کرد: با توجه به اینکه در خبر منتشره اعلام شده است (رانندگان کامیون ها قصد داشته اند از دست گمرک فرار کنند) منظور از گمرک، گمرکات داخلی کشور عراق می باشد و ارتباطی به گمرکات مرزی کشور جمهوری اسلامی ایران ندارد.

ارونقی در خاتمه افزود: با توجه به کنترل های صورت گرفته از سوی گمرکات اجرایی علی الخصوص گمرکات مرزی ، روز ۲۳ مهر ماه بیش از ۵۳ هزار قوطی داروهای مکمل (۱٫۶۴۷٫۰۰۰ حبه قرص) و ۹۰ کیلوگرم شیلد و ۵ دستگاه photo polymer stap meker توسط پرسنل گمرک مهران کشف گردیده که پرونده به مراجع قضائی جهت رسیدگی ارسال شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    در کدخبر : 349747روز شنبه 99/7/26 فرموده بودید که (سازمان غذا و دارو:
    داروهای مکشوفه در عراق به هیچ عنوان ایرانی نبوده است ) و اینکه این داروها مربوط به یک کشور همسایه بوده که از خاک ایران ترانزیت شده است ولی معاون گمرگ ایران می گوید: هیچ گونه دارویی از مبادی رسمی کشور صادر نشده است ، یعنی دو خبر متناقض ، خب پس معلوم می شود که این داروها ایرانی بوده و به صورت قاچاق از کشور خارج شده است. و ضمناً نشان می دهد که مرزبانان عراقی خیلی هشیار تر از مرزبانان ایرانی هستند .

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها