موج
کدخبر : ۳۴۸۰۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348029

علیرضا رزم حسینی:

وزیر صمت در سفر به استان فارس با اشاره به تفیض اختیارات به استان‌ها بیان کردتفویض اختیارات یکی از مطالبات استانداران است و ٩٠ درصد از اختیارات معادن کشور به استان‌ها منتقل خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا رزم حسینی صبح جمعه در مراسم کلنگ زنی طرح توسعه ذوآب آهن کوار بیان کرد: یکی از برنامه‌های وزارت صنعت، جهش تولید است و به دنبال تحقق اهدافی هستیم که وزارتخانه در راستای جهش تولید در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: تکمیل ظرفیت‌های خالی صنایع در راستای حمایت از بخش‌های مختلف اقتصادی نیز از جمله برنامه‌های است که در این وزارت خانه تبیین شده است.

وزیر صمت یادآور شد: یکی از بحث‌های که در استان‌ها مدنظر است و باید با حمایت‌های اقتصادی از بنگاه‌های اقتصادی محقق شود، افزایش ظرفیت و تکمیل ظرفیت واحدهای اقتصادی است که کمتر از ظرفیت در حال فعالیت هستند این در حالی است که با این رخداد شاهد افزایش ظرفیت تولید در کشور خواهیم بود.

او با بیان اینکه احیای واحدهای راکد و برطرف شدن مشکلات واحدهای اقتصادی از جمله وظایف این وزارتخانه است عنوان کرد: در حوزه فولاد نیز وزارتخانه در نظر دارد چرخه فولاد را در تمامی استان‌ها تکمیل کند تا شاهد زمینه افزایش ظرفیت تولید و کاهش قیمت تمام شده باشیم تا زمینه افزایش اشتغال زایی در کشور فراهم شود.

رزم حسینی تاکید کرد: تکمیل ظرفیت محصولات فولادی پیش زمینه حضور محصولات فولادی در بازارهای بین المللی است و این مهم می‌تواند عاملی برای جلوگیری از خام فروشی است.

وی با اشاره به تفیض اختیارات به استان‌ها گفت: تفویض اختیارات یکی از مطالبات استانداران است و ٩٠ درصد از اختیارات معادن کشور به استان‌ها منتقل خواهد شد.

او ادامه داد: تمامی معادن حبس شده طی دو ماه آینده آزاد خواهد شد و در اختیار استان‌ها قرار می‌گیرد تا شاهد کاهش فروش مجوزهای معادن باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها