موج
کدخبر : ۳۴۶۴۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346488

خبرگزاری موج گزارش می دهد؛

همراه اول از طرح‌های ویژه بازگشایی مدارس به منظور فراهم کردن بستر لازم برای استفاده دانش آموزان از محتوای آموزشی رونمایی کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، با بازگشایی مدارس، همراه اول از طرح‌های ویژه بازگشایی مدارس به منظور فراهم کردن بستر لازم برای استفاده دانش آموزان از محتوای آموزشی رونمایی کرد؛ در این طرح تعرفه استفاده از شبکه شاد برای کلیه مشترکین همراه اول رایگان است و همراه اول قرار است پشتیبانی از این سامانه ملی را به مدت 15 سال داشته باشد.

***رایگان شدن تعرفه استفاده از شبکه شاد

برای ایجاد فضای امن اینترنت برای استفاده دانش آموزان سرویس اینترنت دانش آموزی ایجاد شده تا آنها از محتوای آموزشی مورد نیاز خود استفاده کنند. همچنین والدین دانش آموزان می توانند برای اطمینان از دسترسی فرزندان خود به فضای اینترنتی سالم این سرویس را فعال کنند. 

***سرویس اینترنت دانش آموزی

در واقع فعالسازی این سرویس امکان دسترسی دانش آموزان را فقط به محتوای آموزشی در نظر گرفته شده فرهم می کند و در هر زمان که والدین تمایل داشته باشند می توانند سرویس اینترنت دانش آموزی را غیرفعال کرده و مطابق روال قبل به کلیه محتوای اینترنتی مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند.

همراه اول علاوه بر اینکه بسته های آموزشی و سرگرمی برای کودکان در سرویس ها پیش بینی کرده، ارتقای سواد رسانه ای والدین به عنوان ابزارهای نظارتی را از طریق همین اپلیکیشن برای خانواده ها ارتقا داده است؛ هر چند محتوای فضای مجازی از طریق زیست بوم رتبه بندی شده بود تا دسترسی به محتوای مورد نیاز کودکان تسهیل شود. با این حال نقش والدین در هدایت آموزشی دانش آموزان هم نادیده گرفته نشده است.

***بسته‌های اینترنت آموزش

این بسته‌ها همچنین برای استفاده دانش آموزان، معلمان و دانشجویان برای دسترسی به محتوای آموزشی در نظر گرفته شده و کلیه مشترکین همراه اولی خواهند توانست با شماره گیری کد دستوری مربوطه از این بسته‌ها بهره مند شوند.

***سیم کارت انارستان

سیم کارت انارستان از دیگر خدمات رایگان همراه اول است که برای سنین 6 تا 18 سال در نظر گرفته شده که والدین بتوانند این سیم کارت را برای ایجاد امکان استفاده از فضای اینترنتی سالم و مطمئن و متناسب با نیازمندی‌های دانش آموزان، فراهم کنند و از امکانات ویژه آنها در راستای برنامه های آموزشی بهره مند شوند. 

در واقع سیمکارت های انارستان در راستای تامین خواسته ها و نیازهای آنها برای مکالمه و پیامک طراحی شده تا آنها بتوانند در کنار خدمات ارتباطی از فضای ایمن اینترنتی هم استفاده کنند. در این طرح همراه اول بسته های تشویقی اینترنت، فعالسازی خودکار اینترنت پاک و نرم افزارهای برای مشاوره رایگان و فروشگاه کتابستان آموزشی را طراحی کرده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها